Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir

Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir

Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir

Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Gerçekten de anlıyordu Musa... Erzurumlu Teyze; 'Kaçmakla kaçılmaz' deyince onu anlıyordu, Beyabi, 'Bal gibi kaçtın işte' deyince de onu anlıyordu... 'Sen aslında kaçmamışsın,' dedikleri zaman, her ikisini de anlıyordu... Erzurumlu'dan yağmur'un güzelliğini dinleyip anlıyor, ardından da, Misafir'den tam tersini dinleyip, onu anlıyordu... Anlayamadığı tek şey, nasıl olup da birbirine taban tabana zıt fikirleri, sanki kendi doğru bildiği fikirler onlarmış gibi kabul edip anladığıydı... Belki, bu da bir denklemdi... Anladığın şeyi, anladığın kadar anlamamışlığın duruyordu denklik işaretinin öbür tarafında belki... belki?.."

Uzunharmanlar mahallesinde bir bekâr evi kiralayan Musa daha ilk geceden dehşete düşer. Gaipten sesler gelmekte, odalar kendiliğinden aydınlanıp kararmaktadır. Burası bir perili evdir galiba! Ancak... Eğer hakikaten perili evse, mutlaka iyilik perilerinin merkezidir. Çünkü gaipten yalnızca ses değil; çörek, börek, turşu, çay, temiz çamaşır, hatta tamirci bile gelmektedir. Ne yapacağını bilemeyen Musa, bir yandan olan biteni anlamaya çalışırken öbür yandan mahalle halkıyla tanışır. Üç kuşaktan doğma büyüme Ankaralı "Erzurumlu Teyze" ve kahverengi horozu Rıza, ürkütücü ev sahibi Beyabi, komşunun koca bekleyen kızı Aylin, "baba adam" Kaportacı Kirkor, 7x24 burun karıştırma kapasitesine sahip küçük Kemal, adı var kendi yok gizemli kadın Aspendos... Derken ortaya bir gizemli kadın daha çıkar ve Musa'nın kafası büsbütün karışır... Yer yer komik, baştan sona eğlendirici bir roman.Sayfa Sayısı: 274

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 274

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754705980


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Okutun, okutturun

Derste bir hocamın ağzından şans eseri Sezgin Kaymaz ismini duyup merak edip kitabı aldım. Beni bu kadar içine alıp, ağzımı açık bıraktırıp bir nefeste sonunu getireceğimi tahmin edemedim. Şiddetle tavsiye edilir!

süper bir roman

Sezgin Kaymaz´ı ilk tanıdığım kitap... Müthiş bir romandı, son derece sürükleyici, merak içinde bırakan bir hikaye, keyifli ve inandırıcı tipler.. sonrasında zaten Sezgin  Kaymaz tutkunu olup çıktım. Herkese tavsiye ederim, hatta ben şimdi gidip tekrardan okuyacağım.

Sezgin Kaymaz

Hiç Sezgin Kaymaz okumadıysanız bu kitapla başlayın derim. Bambaşka ve vurucu üslubuyla en yumuşak bu kitapta tanışırsınız. Ya çok sever ve bütün kitaplarını bir çırpıda okursunuz ya da bu ilk ve son okuduğunuz Sezgin Kaymaz olur sevmezsiniz.