Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı

9/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı'nda baskı, bir dış etken, insan eliyle oluşturulduğu ne denli bilinse de bir tür kıran gibi ortaya çıkar. Bizans'ta "resim-kırıcılık" diye adlandırılan baskı dönemi başlatılırken genç keşiş Andronikos'un kendi kendine sorduğu soru şudur: Birey olarak bu baskı karşısında, benimsemediğim, ama bana zorla benimsetilmek istenen bu yeni inanç karşısında ne yapmalıyım?

İnsan içerikleri, toplumdan topluma, dönemden döneme, çağdan çağa değişebiliyor. Bunların taşıdığı değerin saltık değil göreli olduğu, "Ada" ve "Tepe" öykülerinden oluşan "Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı"nda sürekli olarak altı çizilen bir düşünce. "Dutlar" ise Bizans'taki baskı ortamının çağdaş zaman dilimi içinde, iki ayrı zaman noktasında yeniden öykülenişi. "Ada" ve "Tepe"nin yazarı olarak Bilge Karasu'nun, dolaylı - dolaysız yoldan tanıklık ettiği bu yeni baskı dönemi sonunda, inanç konusunda bir karara varması, kendi öykülerini de karara bağlayışının öyküsü..

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 144

Medya Cinsi : 2017

Baskı Sayısı : 12. Basım

ISBN: 9789753422260


Yorumlar (1)

ağır bir dil

Yazarın bence çok ağır bir dil kullandığını söyleyebilirim. Anlatımında süslemeler, dolaylamalar vs.çok kullanılmış. Kitap okumaya yeni başlayanlar için uygun olmadığını düşünüyorum. Ancak Bilge Karasu bu kitabıyla büyük bir okur kitlesi yakalamıştır diye tahmin ediyorum. Kaliteli bir kitap olduğu muhakkak ama ben bu kitabı ilerde bir kez daha okuyacağım. Belki bu sefer daha fazla anlam çıkarabilirim eserden.