Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Türlerin Kökeni - Renkli Resimli Uyarlama

Türlerin Kökeni - Renkli Resimli Uyarlama

Türlerin Kökeni - Renkli Resimli Uyarlama

8/10 - 34 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Murat Gülsaçan
Yayınevi :

Versus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Hiçbir kitap kendimizi ve doğayı kavrayışımızı Türlerin Kökeni kadar değiştirmemiştir. 1859'da yayınlanmasından beri on binlerce nüshası basılan bu çalışmanın öne sürdüğü canlıların aşamalı olarak evrimleştiği teorisi, okurlarını şaşkınlığa uğrattı. Kitap yayınlanır yayınlanmaz büyük tartışmalara neden oldu. Darwin'in kuramı, hem bilimin seyrini değiştirdi, hem de insanların bir Yaratıcı olduğuna dair duydukları güçlü inancın sorgulanmasına büyük katkı sağladı.

Bu kitapta Michael Keller ufuk açıcı anlatımıyla ve Nicolle Rager renkli muhteşem çizimleriyle Darwin'in yapıtını adeta bir çizgi-roman tadında, her yaştan okuyucuyla buluşturuyor. Kitap aynı zamanda Darwin'in kendi sözlerini, çağdaşlarıyla yaptığı az bilinen mektuplaşmaları, Türlerin Kökeni'ne yol açan araştırmaları, halkın ilk tepkisini ve evrim kuramında sonradan yaşanan gelişmeleri içermesiyle heyecanlı ve kapsayıcı bir okuma sunuyor.
"Evrim"i okumak hiç bu kadar keyifli olmamıştı…
İyi okumalar! İyi seyirler!Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Versus

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055691158

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

“DOĞA TARİHİNDE İLERLEME YOKTUR”
STEPHEN JAY GOULD

İnsanlığın tarihinde günümüze dek üç büyük aşağılanmadan söz edilir: Kopernik, dünyayla birlikte insanı da evrenin merkezi olmaktan çıkardı. Darwin insan varlığının soykütüksel tarihini hayvanlar âleminin bir yerlerinden başlattı. Freud, bilinçdışının keşfiyle birlikte, insanın kendi evinin hakimi olmadığını anladı. Zoolog ve jeolog Stephen Jay Gould (1941 yılında New York’ta doğdu, 2002 yılında öldü) ise bize bir başka aşağılanma ayırmıştır: İnsan demektedir, ne yaratılışın tacıdır ne de evrimin doruğu. “Hata”, Gould’a göre, yeryüzündeki hem en basit hem de en eski yaşam biçiminden, bakterilerden kaynaklanır. Çokhücreli yaşam biçimleri, balıklar, kuşlar, memeliler ve hatta insan kuşkusuz ki son derece karmaşık olgulardır, ama, Gould’un argümanı şudur ki, insan “evrimin devasa soykütük ağacındaki önemsiz küçücük bir dal”dan başkası değildir. Diğe.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

DARWIN'İ ANLAMAK

Charles Darwin’in doğumunun iki yüzüncü, doğal seçilim yoluyla evrim kuramını ortaya attığı kitabı Türlerin Kökeni’nin yayınlanmasının yüz ellinci yılı onura 2009 yılı Darwin Yılı olarak kutlanıyor. Türlerin Kökeni’nin yayınlandığı gün olan 24 Kasım’ın yaklaşmasıyla yılın son aylarında Darwin Yılı etkinliklerinde yeniden bir canlanma yaşayacağız gibi görünüyor.

Darwin Yılı’nı, Charles Darwin üzerinden evrim kuramına karşı yürütülen kampanyaya bilim dünyasının verdiği bir yanıt olarak değerlendirilebiliriz. Evrim karşıtlarına göre evrim kuramı “sadece bir teoridir” dahası bu “Darwin’in teorisidir.”

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

evrim ancak bu kadar güzel anlatılırdı.

Bir önceki eleştiride arkadaşın belirttigi gibi evrimin ilan edilişinin 150.yılında çok anlamlı ve mükemmel bir çalışma olmuş.Evrimi anlatan bir sürü yayın var ama belki de en keyifli ve anlaşılır anlatan bu resimli uyarlama.okurken zevkle okuyor vve resimlere bakarak evrim hakkında dusuncelerr ddalıyorsunuz.Bambaşka bir dünyaya götürüyor ssizi.açıkca söyleyeyim.dunyaya bakış açım degisti.daha rasyonel ve mantıklı bakmaya başladım.kitap için diyeceğim muhteşem ve harika olduğudur.bu benim için başlangıç darwin i ve kuramını detaylica arastiricam.

Darwin Yılına Yakışan Kitap

Darwin yılına ve Türlerin Kökeni´nin yayınlanışının 150. yılına çok yakışan bir kitap olmuş. Görselliğiyle, çizgi roman tadındaki anlatımıyla, çevirisiyle gerçekten dört dörtlük bir kitap. Kitap dilerim evrim  karşıtlarının dört bir koldan yürüttüğü kampanyaya karşı, evrim kuramını geniş kesimlere anlatmanın bir aracı olur. Yazarından, çizerine, çevirmeninden, yayıncısına emeği geçen herkese ve Darwin´e teşekkürler!