Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tiyatro Teorileri

Tiyatro Teorileri

Tiyatro Teorileri

Yayınevi :

Deki Yayınevi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Tiyatro Teorileri, bütünüyle tiyatronun teorik boyutuna odaklanması ve alanındaki en kapsamlı eser olmasıyla sanatçılar, eleştirmenler, öğrenciler ve öğretmenler için önemli bir başvuru kaynağı. New York Şehir Üniversitesi profesörlerinden Marvin Carlson, kitabında Batı'daki tiyatro teorisine ilişkin yirmi beş yüzyıllık bir birikimi aktarıyor.
Antik Yunan, Roma, Rönesans ve Modernizm gibi temel başlıkların yanı sıra, İbni Rüşt'ün Aristoteles yorumu, Ortaçağ skolâstiklerinin tiyatroya ilişkin görüşleri, SSCB'deki tiyatro teorisi de bu kitapta ele alınan konulardan.

Her alana olduğu gibi tiyatro teorisine de etki eden çeşitli felsefi akımlar, Marksizm, göstergebilim, yapısökümcülük ve postmodernizm gibi düşünce hatları inceleniyor; gay-lezbiyen teoriler, feminist tiyatro ve son dönemde tiyatro alanından bağımsızlaşmaya başlayan performans teorisi gibi başlıklar okura aktarılıyor.

Araştırmasını okurun ileride yapacağı okumalara yol gösterecek bir biçimde sunan Carlson, tüm bu konuları inceler ve açımlarken temel eserleri, temel tartışmaları ve pratikleri kitabının kapsamı içine dâhil ediyor.Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Deki Yayınevi

Sayfa Sayısı : 592

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944492218


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!