Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tavşan Kaç

Tavşan Kaç

Tavşan Kaç

Yazar:
Yayınevi :

Alef

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.


Seksist, budala, tembel, kültürsüz. Berbat bir baba, yetersiz bir koca, güvenilmez bir âşık, insanı sinir eden bir zampara, başarısız bir işadamı, korkak bir ruh, tipik bir taşralı: Hiç adam olacağa benzemez Harry Angstrom, namı diğer Tavşan. Ama kaba görüntüsünün altında hassas, duygulu ve anlayışlı bir ruh saklıdır ve kendini "sevilesi" bir adam olarak görür.
Bir Amerikan kasabasında sıkışıp kalmış eski bir basketbol yıldızıdır Tavşan. Şimdi ev hanımlarına meyve sebze soyacağı pazarlar ve kanepesinde oturup bol bol televizyon izler. Başarısızlıklar ve tatminsizliklerle dolu hayatında en iyi başardığı şey ise kaçmaktır. Sıkıştığı anda, en çok da korktuğu anda kaçar Tavşan. Ama hiç fazla uzağa gidemez.
Dört kitaplık macera işte burada başlar, muhteşem kahramanıysa kısa sürede "beyaz Amerika"nın kült figürlerinden biri olur. Bugün dünya üzerinde herhangi bir ülkenin herhangi bir küçük şehrinde karşımıza çıkabilecek unutulmaz bir kahraman.

Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alef

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 360

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944494229

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

İkinci romanı Tavşan, Kaç!’ta John Updike, savaş sonrası Amerikan edebiyatının en dikkat çekici karakterlerinden birini yarattı. Harry “Tavşan” Angstrom, öğrencilik yıllarında basketbol yıldızı olmuş ve memleketi Brewer-Pensilvanya’da ün salmıştır. Artık yirmili yaşlarının sonundadır ve şehrin yoksul bir kesiminde, ufak bir apartman dairesinde, hamile karısı Janice ve küçük oğlu Nelson’la beraber yaşamaktadır. Kapı kapı dolaşarak sebze soyucu satmak gibi hiçbir ilerleme umudu olmayan bir işi vardır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

güzel

Kitabın ilk baskılarından birini okudum ben.Çok keyifli bir kitaptı. Yıllar önce okumama rağmen, hala en çok sevdiğim kitaplar arasında Tavşan Kaç. Türkiye´ de hak ettiği ilgiyi göremediği fikrine ben de katılıyorum. Konusu ve türü itibariyle, yazıldığı zamanlarda daha çok ilgi görmüştür gibi geliyor.

ÖNEMLİ BİR ROMAN

´Tavşan Kaç´ bana göre Türkiye´de hak ettiği ilgiyi görememiş bir roman. Önemli bir soruşturmaya göre, 20. yy´ın en iyi İngilizce romanlarından biri.. Ama İzmir gibi bir büyük şehirde hiçbir kitapçıda bulunmuyor.. Updike´ın son derece özgün ve yetkin bir üslubu, karakter ve olaylara  ironik/mizahi bir bakış açısı var.. Kahramanıysa, alkolik ve tv bağımlısı, yarım- akıllı karısından bıkıp evden kaçan ve bir fahişiyele birlikte yaşamaya başlayan eski bir yerel basketbol yıldızı. Olaylar küçük bir Amerikan kasabasında geçiyor.. Nobel için pek çok kez ismi geçen ve ABD´nin en iyi romancılarından biri ile tanışmak için uygun bir fırsat bu kitap.. Korkut Kabapalamut