Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrıyı Gören Köpek

Tanrıyı Gören Köpek

Tanrıyı Gören Köpek

9/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Rekin Teksoy
Yayınevi :

Can Yayınları , Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Romancı, öykü ve oyun yazarı Dino Buzzati, kendine özgü taşlama ve mizah anlayışıyla çağdaş İtalyan edebiyatının en saygın yazarlarından biri. Edebiyat çizgisinin kökleri genellikle Edgar Allan Poe ve Franz Kafka'ya bağlanan ama özellikle kısa öykülerinde tümüyle özgün bir fantastik dünya yaratmış olan Buzzati, sanayi toplumunun, günümüz insanı üstüne bir karabasan gibi çöreklenen baskılarını kimi zaman gerçeküstücü, yer yer olağandışı boyutlarda işliyor. Tatar Çölü adlı romanı ve Klinik Bir Vaka adlı oyunuyla büyük üne erişen Buzzati, en güzel öykülerini bir araya getiren Tanrı'yı Gören Köpek'te, çağdaş insanı sarmalayan gizemi aralamaya yöneliyor. İnsanoğlunu tüm zayıflıkları, tüm çelişkileriyle ele alan bu öyküler günümüzün yalnız insanını psikolojik derinliğiyle irdelemekle kalmıyor, tükenmeyen umutlarımızı da dile getiriyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 192

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750726415


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
KİTAP FORMATI

E-kitap konusunda eserleri çoğaltmak için bir çalışmada olduğunuzu düşünüyorum.
Bu kitap ve bunun gibi birçok eserlerin e-kitap formatına kazandırılmasını dört gözle beklediğimi belirtmek istedim.

Başyapıt

Öyküyü seven bir insan olarak bütün öyküseverlere kesin olarak önerebileceğim bir yapıt. Sunumundaki sadelik ve insanın derinlerine işleyen dokusu ile aslında defalarca okuduğum halde yine de okumaktan keyif aldığım bir kitap.

~

Yazarın, ana fikri aynı olan bu kadar çok öyküyü birbirinden bu kadar farklı tadlarda yazmış olmasına hayran oluyorsunuz elinizde olmadan. Özellikle kitaba adını veren öyküyü çok sevdim.