Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrı'nın Formülü

Tanrı'nın Formülü

Tanrı'nın Formülü

8/10 - 23 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Cem Demirkan
Yayınevi :

Pegasus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Rab mahirdir ama zalim değildir. Doğa sırlarını sinsiliğinden değil özündeki yüceliğinden dolayı saklar."
-Albert Einstein-

1951 sonbaharı: İsrail'in ilk başbakanı David Ben Gurion, Albert Einstein'la tanışmak için Princeton'a gider. Ziyaretinin amacı nükleer silah elde etmektir. Atomla başlayan gizli sohbetleri hızla Tanrı'nın varlığına doğru yönelir. Einstein Tanrı'nın formülünün peşindedir. Dünya düzenini tepe taklak edebilecek bir önemde olduğu için CIA de bu belgenin izini sürmektedir.

Günümüz Kahire'si, Tahrir Meydanı: Kriptolog ve tarih profesörü Thomas Noronha'nın hayatı, çekici İranlı bir kadın olan Ariana Pakravan'ın, çok gizli bir elyazmasını deşifre etmek için yardımını istemesiyle alt üst olur. Albert Einstein imzalı elyazmasının başlığı Tanrı'nın Formülü'dür. Bu formülü deşifre edebilecek tek uzman Noronha'dır. Bunun farkında olan tüm güçlerse Noronha'yı izlemektedir. Kendisiyle birlikte dünyanın da kaderini ilgilendiren bu formül pandoranın kutusuna dönüşmek üzeredir.

Tanrı'nın Formülü, zamanın başlangıcına, evrenin kökenine ve hayatın anlamına dair bu müthiş macerada kuantum fiziğini dinle, Batı felsefesini Doğu mistisizmiyle buluşturan "Tanrı var mı? Doğum ve ölüm nasıl şeyler? Evren sonsuz mu yoksa bir gün yok olacak mı?" gibi insanlığın her zaman üzerine kafa yorduğu sorulara da bir cevap ararken okurlara unutamayacakları bir macerayı da sunuyor.

Tanrı'nın Formülü bilimin hâlâ keşfetmeye çaşlıştığı biricik yer olan dünyadan ve onun başşlangıcı ve sonundan bahsediyor. Hikâyenin konusu bilimsel ayrıntılara boğulmadan okuşyucuyu ilk sayfadan sonuna kadar ele geçiriyor. Tanrı'nın Formülü sinemaya uyarlanacak kadar güçlü bir görsel algıya sahip. Peki, hikâyede ne anlatılıyor? Okuyucuyu bunu kendi başına keşfetme zevkinden mahrum bırakmayacağım. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki kitabı bir kez okumaya başladığınızda elinizden düşüremeyeceksiniz.
-O Primeiro de Janeiro, Portekiz-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 552

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 552

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053432104


Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kuantum

Kurgusu biraz basite kaçsa da sade diliyle anlattıkları insanı düşünmeye sevk ediyor. Okunması gereken kitaplardan birisi.

Detay detay detay

Olayların 3.sınıf bir aksiyon filmi gibi hep problem-çözüm şeklinde ilerlemesi 300 sayfa boyunca canıma tak ettirdi, bir kere bile olsun şaşırtmadı. Ayrıca her ay 2-3 kitap bitiren bir mühendis olarak verdiği teknik bilgilerden bir kelime anlamadım, sadece gereksiz detaylar ve laf salatası - kitabı okuyanlar Buda ve nirvana sohbetinin olduğu sayfayı göz önüne alabilir-

Muhteşem....

Çok iyi kurgulanmış, tartışmalar çok iyi. Tamamen kendine özgü bir konu. Harika bir bilim kurgu. Çok beğendim.....