Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrılar Okulu

Tanrılar Okulu

Tanrılar Okulu

8/10 - 28 Kişi FAVORİLERİME EKLE
 • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Hayat; tıpkı bana yaptığı gibi, sizi de, bir mengenede soluğunuz kesilinceye kadar sıktığında, sizi içinden çıkamayacağınız hayal kırıklıklarına uğrattığında ve hiç bir çıkışyolu bulamadığınızda... işte ancak o zaman bu Kitap, biranda elinize geçecek ve sizi bulacaktır. Böylece Bireysel Devrim'iniziçin, bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazırolduğunuzu bileceksiniz: Bütünlüğün üzeve yolunu kaybettiğiniz cennetinize yeniden kavuşmak.

Oluş'umuz yaşamımızı yaratır.
Dışdünyamın kalitesinin daha iyi ya da daha kötü olmasının benim temel sorumluluğum olduğunu, hayatımdaki tersliklerin ve bazen traji kolayların Oluş seviyeme bağlı olduğunu, ve bunların yalnızca, korkularımın, yıkıcı düşüncelerimin ve olumsuzca kurduğum hayallerimin maddeleşmişhalinden başka bir şey olmadığını farkettiğim andan itibaren, şikayet etmekten, başkalarını suçlamaktan, pişmanlık duymaktanya da kendime acımaktan vazgeçtim.
Bu Kitap, yolculuğumu sizlerle paylaşırken,her hangi bir şey öğretmeniyeti taşımıyor. Benim asıl amacım bir yol göstermek ve sizi kendi yolculuğunuz açıkmanız için zorlamak. Ancak bilmelisinizki, bu yol, tıpkı akıntıya karşı yüzen somon balığının izlediği yol gibi kor kutucu olduğukadar muhteşem, zorolduğu kadar keyifli, yorucu, ama bir o kadar da gereklidir.

Düş ve gerçeklik bir ve aynı şeydir.
Düşünüzü, dolayısı ile gerçeğin izi genişletecek 3 yöntem:
 • Korkularınızdan ve olumsuz düşüncelerinizden kurtulmak.

 • Düşmanınızı sevmek.

 • Zamandan bağımsız olmak.

 • -Stefano D'Anna-
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 474

  Baskı Yılı: 2010


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Sinedie Yayınları

  İlk Baskı Yılı : 2010

  Sayfa Sayısı : 474

  Dil : Türkçe

  ISBN: 9786056105203


  Yorumlar (6)

  TÜM YORUMLARI GÖSTER
  Hayal kırıklığı.

  "hiçbir şey aniden olmaz. Beklenmeyen gerçekleşmek için uzun bir zaman sürecine ihtiyaç duyar" alıntısını okuyunca bu kitabın muhteşem cümlelerle dolu olacağını düşünmüştüm. Oysa kitapta başka kayda değer cümle yok. Matrix felsefesini yani bu dünya bir düş, onu sen yaratıyorsun düşüncesini çok saçma boyutlara taşımış. Aslında ölümsüzmüşüz de ölümlü olduğumuza inandığımız için öldüğümüzü sanıyormuşuz. Aslında yemeğe ihtiyacımız yokmuş, acıktığımıza inandırılmışız. vs vs. Tam bir hayal kırıklığı. içindeki dreamer denilen adamla konuşan problemli bir adam. Bir psikiyatr okusa kolaylıkla şizofreni tanısı koyar. Tam bir hayal kırıklığı.

  Makro felsefe

  Kitap kesinlikle kişisel gelişim kitabı olarak algılanmamalı bence, belli bir alt yapınız  yoksa ve bilinç düzeyiniz fazla değilse size sıkıcı, anlaşılmaz, boğucu ve uzun gelebilir

  Kişisel Gelişim kitabı değil.

  Kişisel gelişim kitabı değil kesinlikle. Zaten kitapta da kişisel gelişimden ziyade ´hatırlamaya´ vurgu yapılıyor. Bu kitabı okumadan önce, varoluşçuluk ve Mevlana üzerine okumalar yapmak oldukça faydalı olacaktır. Okuması zor ancak mükemmel bir kitap. Kitabın bir benzeri daha var mı? Ben görmedim.