Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Taht Oyunları

Taht Oyunları

Taht Oyunları

9/10 - 124 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Sibel Alaş
Yayınevi :

Epsilon Yayınevi , Bestseller Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


1. ve 2. Kısım Tek Kitapta

Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır.

George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor.


"Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor."
Robert Jordan

"Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı. "
Anne McCaffrey

"Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser. "
Marion Zimmer Bradle

"Döneminin başat fantastik kitabı Okumamak mümkün değil. "
The Denver Post

"George R. R. Martin en iyi bilim kurgu yazarlarımızdan. Taht Oyunları da onun en iyi kitaplarından biri. "
Raymond E. Feist

"Hem romantik hem gerçekçi. "
Chicago Sun-TimesSayfa Sayısı: 850

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 850

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944824354

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Olayların baş döndürücü bir şekilde ardı ardına geldiği, şaşırtıcı ölümlerin ve yeniden doğumların olduğu, bir solukta okunan bu birinci kitabın sonunda daha hikayenin yeni başladığını anlıyoruz.  Martin’in Tolkien’e benzeyen belki de en önemli özelliği bu. Sonsuza dek dönen bir sarmal gibi işliyor öyküsünü ve okuruna her satırda daha büyük, daha gizemli bir hikayenin içinde olduğunu hissettirmeyi başarıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

George R.R. Martin: "Fantastik romanlardaki Orta Çağ Disneyland gibi!"
Söyleşi

Tolkien takipçilerinin ve diğer fantastik yazarlarının romanlarının büyük çoğunluğunda hikayenin geçtiği yer olarak tercih edilen ortam Orta Çağ ya da Orta Çağ benzeri bir yer oluyor ama durumu doğru anlamaktan uzaklar. Bir çeşit Disneyland Orta Çağı yazdıkları; şatolar, prensesler falan. Bütün bunlar bir sınıf sisteminin kabuğu ama yazarlar bir sınıf sisteminin gerçekte ne demek olduğuna dair en ufak bir fikirleri yok.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Süper hızlı gönderim

İdefixten sipariş ettiğim ilk kitabım. Ürünü sipariş verdiğim günün sabahı kargoya verilmişti ve kargom iki gün içinde elime ulaştı. Serinin diğer iki kitabıyla birlikte. Hasarsız fakat biraz tozluydu. Sayfa kalitesi çok güzel yazılar çok net ve kitabın kapağı kabartmalı.
Eğer kitabı almak isteyen varsa ilk önce dizisini izledikten sonra kitabı alıp okumasını tavsiye ederim. :)

1.kitap

Serinin ilk kitabı budur,2 kısımın birleştirilmiş halidir arkadaşlar

sıralama nasıldır?

bu kitap serisinin sıralaması nerden baslar yani hangisinden baslamalıyız bu kitapta tek kitap yazıyo bunu acıklarmısınız