Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Sultanı Öldürmek

Sultanı Öldürmek

Sultanı Öldürmek

7/10 - 87 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Everest Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Biri, sizi cinayet işlemekle suçladığında deliller bulur, tanıklar gösterir, bunun bir iftira olduğunu kanıtlamaya çalışırsınız, ama sizi itham eden kişi bizzat kendinizseniz, ne yaparsınız?" Ahmet Ümit'in Nisan ayında yayınlanacak romanı Sultanı Öldürmek bu satırlarla başlıyor. Yıllardır aynı kadını bekleyen bir tarihçinin hikâyesi bu. Şahane bir aşk için harcanmış bir ömrün hikâyesi... Serhazinlerin son temsilcisi Müştak Serhazin'in başından geçen dört günlük tuhaf bir serüven. Sapında Fatih Sultan Mehmed'in tuğrası bulunan mektup açacağıyla öldürülmüş bir tarih profesörü... Bir aşk cinayeti mi? Yoksa kökleri "Ulu Hakan"ın şüpheli ölümüne uzanan bir entrika mı? Osmanlı devletinin bir imparatorluğa dönüştüğü o zaferler ve ihanetlerle dolu günlere yapılan sıradışı bir yolculuk. Ve bu heyecan verici yolculuk boyunca kulaklardan eksik olmayan o kadim soru: Tarih, geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarihçilerin anlattıkları mı?

"...Ve Sultan Mehmed Han. Mehmed Han oğlu Murad Han oğlu Fatih Sultan Mehmed Han. İki karanın ve iki denizin hâkimi. Allah'ın yeryüzündeki gölgesi. Kostantiniyye'yi zapt eden padişah. Roma İmparatorluğu'nun doğal varisi, farklı dinlerden, farklı dillerden, farklı ırklardan yepyeni bir millet yaratma aşkıyla yanıp tutuşan kudretli hükümdar. Uçsuz bucaksız ovalarda at koşturan ordular. Kılıç sesleri, savaş naraları, korku çığlıkları. Ardı ardına düşen şehirler, ardı ardına yıkılan devletler, ardı ardına el değiştiren kaleler. Kırk dokuz yaşında dünyaya nam salmış bir hükümdar. Ve değişmez kader. Akşama kavuşan gün. Ecel şerbetini içen insan. Ve Fatih Sultan Mehmed'in şüpheli ölümü. Ve onun iki şehzadesi. İkiye bölünen saray, ikiye bölünen devlet, hiçbir şeyden haberi olmayan bir halk. Ve iki şehzadenin kanlı boğazlaşması sürerken saray odasında unutulan Fatih Sultan Mehmed Han'ın cansız bedeni..."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 528

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051410135

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Türkiye’nin en büyük online kitapçısı İdefix.com, mayıs ve haziran aylarının en çok satan kitaplarını belirledi. Sonuçlara göre zirveyi, Sultanı Öldürmek adlı kitabıyla Ahmet Ümit aldı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Fikri Sabit


Bir milletin kimliğini arama çabasında cehaletle, önyargıyla, körü körünelikle mücadelesi… Tarih geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarihçilerin anlattıkları mıdır, sorusunu geçeli çok oldu. Artık bizim için tarih popüler kültür ürünlerinin kullanımına açılmış bir engin alandır…


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (27)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
ahmet ümit

klassik ahmet ümit kitapları. her zamanki gibi mükemmel. Hayatımda okuduğum en güzel kitapların sahibi , hayatıma çok şey katan adam.
gözünüz kapalı şüphesiz almanızı tavsiye ederim

Gayet güzel

Gayet güzel bir roman. Tarih hakkında bolca bilgiler edinebiliyorsunuz ve tarihin akışı devam ederken günümüzde de bir cinayet soruşturmasının içindesiniz. 8/10

Vasatın altı

Roman vasatın altıydı. çoğu zaman sıkıcı, yer yer bunaltıcı ve polisiyeden olabildiğince uzak bir tarih romanı olmuş. Beklentiye göre değişebilir tabi ancak benim puanım 3 oldu.