Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Suç ve Ceza - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Suç ve Ceza - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Suç ve Ceza - Hasan Ali Yücel Klasikleri

9/10 - 256 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu.

Suç ve Ceza Dostoyevski'nin bütün dünyada en çok okunan başyapıtıdır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 705

Baskı Yılı: 2015


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 704

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 588

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 704

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754589023

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Eser, Rus ve dünya edebiyatının başyapıtlarından biridir; insanı içine çekme niteliğine sahip olmasının ya-nı sıra bir o kadar da gizemlidir. Romanın başlarında kahramanımız Raskolnikov, hem kendisi hem de okuyucu açısından çok da net olmayan bir takım nedenlerden ötürü bir çifte cinayet işler. Kitabın geri kalanında St. Petersburg sokaklarında gezip dolaşır ya da o sokakları sendeleyerek arşınlar. Suçunun (ki kendisi buna pek suç gözüyle bakmaz) ortaya çıkıp çıkmayacağı kuşkusu içindedir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (30)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Başyapıt

Kitab çeviri olsun baskı olsun çok kaliteli teşekkürler iş bankası kitabın konusu tartışılmaz bir baş yapıt zaten

Çok çok iyi

Yıllar önce okumuştum. Şu an tekrar okuyorum. Harika bir kurgu. Başka işlerim olmasına rağmen elimden bırakamıyorum desem yeridir. Çeviri, baskı kalitesi de çok iyi. Ancak fiyat sanki biraz yüksek gibi burada.

Başyapıtların başyapıtı!

Sayfa çevirirken vakit kaybetmeyeyim diye farkında olmadan elimi sayfanın altına koyup hazır beklettiğim kitap. Benim için bir başyapıttan da fazlası...