Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sis ve Gece

Sis ve Gece

Sis ve Gece

8/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Everest Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Aniden kaybolan genç bir kız: Mine... Âşık olduğu kızı arayan bir MÎT görevlisi: Sedat. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Askerlerle, sivillerin çatışması... Günümüz İstanbul'undan renkli insan portreleri. Karanlık sokaklarda soluk soluğa bir koşuşturma. Örgüt evlerine düzenlenen baskınlar, yargısız infazlar, kayıtlara geçmemiş ölümler. Kayıtlara geçmemiş ölümlerin parçaladığı yaşamlar... Türkiye'nin yakın geçmişine insani bir bakış...

"Bakışlarımı konağa çeviriyorum. Görenlerde korku ve ürperti uyandıracak bu bina bana hüzün veriyor. Onu daha önce hiç görmemiş olmama karşın aramızda çözümleyemediğim bir bağın varlığını hissediyorum. Bahçedeki çürümüş yapraklara basarak binanın kapısına doğru yürüyorum. Kanatlı demir kapının üstünde, yer yer çatlamış mermer alındaki kabartma dikkatimi çekiyor. Kabartmada ilk seçtiğim bir yıldız oluyor. Yıldızın hemen altında, namluya benzer bir başka şekil var, bunun bir tabanca olduğunu anlamakta gecikmiyorum. Tabanca kabzasının altına bir de yarımay oyulmuş. En yukarıda yıldız, altında bir tabanca ve kabzasının hemen ucunda bir yarımay. Bu amblemi bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramıyorum."
(Tanıtım Bülteninden)


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 270

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 448

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752898875


Yorumlar (1)

Heyecanlı

Sanıyorum bu ilk kitabı yazarın ben en son bu kitabı okudum anca sıra geldi. Bütün kitap boyunca katili düşündüm bu sefer seni yakaladım dedim Ahmet Ümit fakat yine benden akıllı çıktın be adam. Şaka bir yana polisiye de bir numaradır bence. Bazı kitaplarından aynı heyecan fırtınası olmasa da bence kabiliyeti dünya ölçeğindedir. Bi Grangenin Kaiken i okuyun bir de A. Ümit'in Beyoğlu Rapsodisi'ni anlayacaksınız.