Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Silahlara Veda

Silahlara Veda

Silahlara Veda

Bütün Eserleri 7

Yayınevi :

Bilgi Yayınevi , Roman Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Hemingway'in yazmayı en sevdiği konulardan biri olan savaş hakkında insanı düşünmeye zorlayacak gerçekleri müthiş bir roman kurgusuyla okuyacaksınız.

Romanda, sıcak savaşın ortasında iki genç insan hem kendi sevgi dolu dünyalarında, hem de savaşın her şeyi yerle bir eden acımasız dünyasında yaşarlar; bütün zorlukları aşarlar sevgileriyle. Bir yanda insanı yok eden savaş, bir yanda insanı insan yapan sevgi... Yaşama sevinci... Bu çelişkili yaşam içinde bu iki insanı çeke sürükleye götüren olaylar... Romanı en güzel savaş romanlarından biri yapan bir sonuç...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752202795

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

“Nafiledir Rüzgarlar Limandaki Yüreğe”
Oylum Yılmaz

Kimi yazarlara göre yazmak, yaşamamak demektir, yaşamamayı göze almak. Dışarıda yaşayacak koskocaman bir hayat dururken kendini bile isteye kitaplarla dolu bir odada, masa başına mahkum etmektir; yazmak için hiç sebep yokken ve yazmamak için yüzlerce sebep varken yanlış yolu tercih etmektir.  Yaşamamak bir yana, bir tür sapma hali belki, kim bilir. Ya da ölüme, yokoluşa yazgılı yaşama karşı durma çabası. Peki, yaratma yoluyla yokoluşa ayak direyenler, ölümle burun buruna geldikleri anlarda, o bitmek bilmeyen ihtiyarlık yıllarında ne yaparlar acaba? Artık doğru dürüst yazamadıklarında ve üstelik yaşayacak mecalleri de pek kalmadığında? Joyce Carol Oates, kendisi de artık hayli yaşlı bir yazar olmasından mıdır, yoksa yaratıcılıkla yaşlılık arasındaki ironik bağdan keyif almasından mı bilinmez, Türkçeye çevrilen son çalışması “Vahşi Geceler!”d.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

Güzel yerleri var

Kitabı sürükleye sürükleye okuyorum, o kadar diyalogtan kendime bir şeyler bulmaya çalışıyorum, savaş zamanı ilişkileri güzel anlatıyor; ama şimdi heyecanlı bölümü başlayacak herhalde diye kitabın diğer yarısına geçmek için zorluyorum kendimi.

Verdigi Mesajlar Güzel

Okurken bunaldığım zamanlar oldu. Ama gene de yazarın mesaj içerikli cümleleri ile buluştuğum için mutluyum. Bazen okuduğunuz bir kitap size öyle bir cümle sunar ki, "Ne kadar doğru hiç dikkat etmemiştim" dersiniz. Üzerine düşünme firsatınız olur. Savaşa dair öyle bir kitap.