Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Sıfır Noktasındaki Kadın

Sıfır Noktasındaki Kadın

Sıfır Noktasındaki Kadın

9/10 - 37 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Selma Demiröz
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Yaşadığımız Dünya Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Sıfır Noktası Neresidir?Dünyanın herhangi bir köşesinde herhangi bir insan sıfır noktasında kıskıvrak bekliyor. Umutsuz, çaresiz, ölümle yaşam arasındaki sınırda. Neval El Seddavi, ölüm hücresinde Mısırlı fahişe Firdevs'le konuşuyor. Firdevs'in anlattığı yaşam öyküsünü aktarıyor bize. Bu dünyada kadın olmanın, "fahişe" olmanın ne anlama gelebileceğini okuyoruz bu yaşam öyküsünde.Sıfır noktası neresidir?


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 7. Basım

Sayfa Sayısı : 112

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789753421959

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Sıfır Noktasındaki Kadın, başarıyla kotarılmış bir öfke romanı ve Mısır’da kadınların toplum içindeki konumuna yönelik bir suçlamadır. Köydeki çocukluğundan amcası tarafından cinsel tacize uğramasına, şiddet dolu bir ilişki yaşadığı evliliğe zorlanmasına ve sonra da fahişeliğe itilmesine kadar Firdevs’in geçmişi anlatılır. Sonunda Firdevs bir kadın satıcısını öldürmekten tutuklanır ve idama mahkûm olur. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
içimizdeki firdevs

Bir çırpıda okunabilecek, akıcı ve güzel bir kitap. Firdevs'in hikayesi sizi de etkileyecek ve bitirdiğinizde keşke daha uzun olsaydı diyeceğiniz bir yapıt.Yazım dili basit ama bazı sayfalar size dejavu yaşatabilir.

Gerçekten başarılı..

Bu kitabı sahaflarda gezerken buldum. İncecik bir kitaptı. Kapağı ve ismi dikkatimi çekmişti. Aldıktan sonra bir kafede oturup bir çay söyledim. Sonra bir çay.. ve bir çay daha.. Kitabı orada bitirdim. Akıcı ve gerçek bir hikaye. Kadının toplumdaki yerini çok güzel anlatıyor. Nasıl var olduğumuzu dile getiriyor bir yerde.

Bir başucu kitabı olmalı

Bu kitabı 20'li yaşlarda okumustum. Şimdi 50'lerdeyim. Halen  benim için özel bir kitaptır. Tüm kadınların okuması gerekiyor, bir  başucu kitabı yapıp, kütüphanelerinde tutmasını tavsiye ederim. Kadın sorunu ve kadına bakışımı o yıllarda ciddi etileyen hatta hayatıma yön veren bir kitaptı. Bir arkadaşıma okuması için verdim. Kitap bana geri dönmedi. Şimdi tekrar bu kitaptan edinmek istiyorum. Metis Yayınları tekrar 2. baskı yaparsa zararlı çıkmaz bu işten diye düşünüyorum..