Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sessiz Ölüm-Gereon Rath'ın İkinci Vakası

Sessiz Ölüm-Gereon Rath'ın İkinci Vakası

Sessiz Ölüm-Gereon Rath'ın İkinci Vakası

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Yeni

Sessiz Ölüm-Gereon Rath'ın İkinci Vakası
Çevirmen: Gülçin Wilhelm
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Almanya, 1930. Avrupa’nın en önemli sinema merkezlerinden olan Berlin’de, gözde bir aktristin öldürülmesiyle başlıyor hikâye. Arka planda, sinema sektöründe ve yeraltı dünyasında dönen amansız bir güç mücadelesi var.
Komiser Rath’ın bu defaki macerası, sinema endüstrisinin ilk dönemine ışık tutuyor. Özellikle de sessiz filmcilerle geleceği sesli filmde görenler arasındaki kamplaşmaya! Sinema sektöründe bu kamplaşmadan da ibaret olmayan müthiş rekabet, dağdağalı metropoldeki başka güç oyunlarıyla da kesişiyor.
Sessiz Ölüm’ün canlı yanlarından biri, arka planda yine yaklaşan Nazi iktidarının ayak sesleriyle, polis içindeki çekişmelerin ve “polis kültürünün” etraflı bir tasvirini sunması. Arka planda, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Almanya Şansölyesi olacak olan Adenauer’le ilgili bir entrika da eksik değil!
“Volker Kutscher, polisiyeciler arasında iyi romancı olanlardan. Kısa, özetleyici kesitlerle hikâyeden sapmadan mevzuyu köşe bucak araştırmayı, atmosferi sergilemeyi iyi biliyor.” Krımı-Couc

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 483

Ebat : 13 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1.Basım

ISBN: 9789750523120


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!