Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Serenad

Serenad

Serenad

9/10 - 338 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 484

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 484

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 484

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050900286

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

SERENAD
Cemal Karanlık

Türkiye’de film gibi romanlarla roman gibi romanlar arasında ayrım yapılmış değil. Serenad, bana kalırsa ilk sınıfa giriyor. Zülfü’de edebi bir dil yok. Maya, (roman onun ağzından yazılıyor, ama bana kalırsa baştan sona aslında Zülfü konuşuyor, köşe yazılarını da böylece, daha önce okumadıysak okumuş oluyoruz, ne güzel) her şeyi bilen bir hanım. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Zülfü Livaneli, Türk entelijansiyası içinde, Türk toplumun yarattığı kanaat önderleri içinde sanki yaşayan son hümanist gibi gelir hep bana... Eserlerini, müziğini, politik tavrını beğenin beğenmeyin, ne yapsa, neye dokunsa müthiş samimi bir insan sevgisi bırakır orada; artık nicedir unuttuğumuz, varlığını bile hatırlayamadığımız ama çok, hem de çok ihtiyaç duyduğumuz bir insan sevgisi... Öyle ki duyguların ve düşüncelerin ellerimizin arasından yağ gibi kayıp gittiği bu çağda, ayağımıza takılan bir çakıl taşı gibi saf, gerçek bir hümanizma...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (85)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
okumaya değer, etkileyici

romanın bazı yerleri ders kitabı gibiydi, buna rağmen olay örgüsü, kurgusu merak uyandırıcı ve hüzünlendirici. yakın tarihin unutulması için üzeri örtülmüş olaylarından birini cesurca ele almış.  Romanın edebi dilini pek iyi bulmadım, ama yine de çok etkileyici bir yapıt; söylemek istediği mesajı güzel veriyor, okuyucuda güzel sorular uyandırıyor. yaşamı, küçük büyük alınan kararları sorgulamak isteyenlerin veya yakın tarihle ilgilnenlerin ilgisini çekecektir.  fantastik roman okuyucusu olarak, günlük işleri anlattığı satırlarda bazen zorlansam da, azraille olan diyalog sahnesinde çok mutlu oldum. zülfü livaneli gibi aydınlar, ülkemizde kolay yetişmiyor, çok kıymetli bir sanatçı olduğunu düşünüyorum. başarılarının devamını dilerim.

Sürükleyici bir hikaye

Holocaustla ilgili farklı bir bakış açısı yaratmış Livaneli üstad. Büyük bir aşk hikayesi ve iktidar hırslarından hiçbir günahı olmayan masum insanların çektikleri ızdıraplar. Anlatımda ufak tefek aksaklıklar olsa da son ana kadar heyecanını bırakmayan sonuna gelip olayların ne yönde şekilleneceğini merak ettiğiniz arşivlik kitap.

Arşivinizde bulunsun

Çok kitap alır ama az arşiv bulundururum bu kitabı bir arkadaşımdan alıp okudum ama kesinlikte arşivimde bulunsun diye alacağım bir kitap