Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sefiller - 2 Cilt Takım

Sefiller - 2 Cilt Takım

Sefiller - 2 Cilt Takım

9/10 - 34 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının gelmiş geçmiş en büyük yazarlarındandır. Şiirleri, oyunları ve romanları ile tanınır. Romantizm akımının Fransa'daki temsilcisidir. Edebiyat alanındaki devasa başarılarının yanında politik hayatta da etkin bir rol üstlendi, bu nedenle sürgün cezasına çarptırıldı, cezasını tamamlamasına rağmen İmparatorluk yıkılana dek Fransa'ya dönmedi. İlk kez 1862 yılında yayımlanan Sefiller yazarın Notre-Dame'ın Kamburu ile "din", Deniz İşçileri ile "doğa" konularını işlediği roman üçlemesinin "toplum"u ele alan, en görkemli ayağıdır. Bu destansı roman Fransız toplumundan yola çıkarak, kozmolojik bir bakış ve eşsiz bir duyarlılıkla insanlığa ulaşır. Fantine'in, Cosette'in, Marius'ün, Saint-Denis Sokağı barikatlarının, Paris'in, Javert'in ve Jean Valjean'ın sefaletten sevgiye, felaketten iyiliğe ve karanlıktan aydınlığa uzanan hikâyeleri Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi'nin 250. kitabında okurlarla buluşuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1724

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 1724

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053324744


Yorumlar (7)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
BASKILARIN DURUMU

Ben içerikle ilgili değil baskıyla alakalı eleştireceğim. İş Bankası Yayınları bu büyük eserin kutulu paketlemesini iyi yapmamış maalesef. İlk gönderilen pakette ciltlerden biri yırtık çıktı, idefix bu konuda sorun çıkartmadan ürünü değiştirdi. Fakat yeni gönderilen beşli de ciltler yamuk yumuktu. Eseri alacaklara 5 kitap kutulu değil de paraya kıyıp iki ciltlik olanı tavsiye ediyorum.

Kısaltılmış versiyonları tercih edin

Kısaltılmamış bir baskı olduğu için önceden okumuş olmama rağmen bir daha satın aldım. Ne yazık ki benim görüşüme göre kısaltılmış versiyonlar daha iyiydi. Fransa tarihine hakim olmadan o günlerin  siyaset sahnesindeki karakterleri bilmeden ki akademik olarak o eğitimi almayan benim gibi biriyseniz size anlam ifade etmeyen onlarca isim ve şehir sokakları arasında kaybolup sıkılıyorsunuz.

Nasıl olur..

Nasıl olur da bunca yıl Türk okuruna asıl kitabı değil kısaltılmış olanları okuttular??
İş bankası yayınlarına teşekkür ediyoruz orijinal Sefilleri sundukları için