Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Savaş Sanatı

Savaş Sanatı

Savaş Sanatı

7/10 - 36 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy): Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde "Sun Tzu", Pin-Yin transkripsiyon sisteminde "Sun Zi" olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 80

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053322696


Yorumlar (3)

Abartıldığını düşünüyorum

Bir Çin klasiği olabilir, Türkçe´ye kazandırılması da mutlaka çok önemli olabilir.Ancak kitap hakkında edilen laflar aldatmasın, kitap artık iyice eskimiş bir ilk çağ klasiği. Onda günümüze dair bir şey bulmak olası değil. Savaşla ilgili kaba taslak laflar ediliyor yalnızca. Ortalama bir okuru ilgilendiren hiç bir şey bulamadım ben şahsen.

Başyapıt

sadece kütüphanemde yer alsın diye 2.sini de aldım harika bir eser bir baş yapıt...Strateji taktik neleri etkiliyor etkili bir anlatım ile yazılmış...

Strateji

Siyaset Bilimi yahut Uluslararası okuyan birisinin mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Strateji ve psikolojiyi bu kadar kısa sayfada harmanlamak ancak olağanüstü bir filozof yapabilir.