Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Satranç

Satranç

Satranç

8/10 - 45 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Çevirmen:

Ahmet Cemal

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Stefan Zweig, çok geniş bir psikoloji birikimini eserlerinde bütünüyle kullanmış ender yazarlardandır. Onun dünya edebiyatında bir biyografi yazarı olarak kazandığı haklı ünün temelinde de bu özelliği, yani yazarlığının yanı sıra çok usta bir psikolog olması yatar.

Satranç, Zweig'ın psikolojik birikimini bütünüyle devreye soktuğu bir öyküdür ve bu öykünün baş kişileri, tamamen yazarın biyografilerinde ele aldığı kişileri işleyiş biçimiyle sergilenmiştir.

Zweig ölümünden hemen önce tamamladığı birkaç düzyazı metinden biri olan Satranç'ı kaleme aldığı sırada, karısı Lotte Zweig ile birlikte göç ettiği Brezilya'da yaşamaktaydı. Satranç'ta da, olay yeri olarak New York'dan Buenos Aires'e gitmekte olan bir yolcu gemisini seçmiştir. Bu gemide tamamen rastlantı sonucu karşılaşan üç kişi: yeni dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic, sıradan bir satranç oyuncusu olan anlatıcı ve bir zamanlar çok usta bir satranç oyuncusu olan, ama hayli zamandır satrançtan uzak kalmış bulunan Dr. B., öykünün aktörleridir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 77

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 88

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 60

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

ISBN: 9786053606116


Yorumlar (9)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Olağanüstü güzel bi kitap..

Stephan Zweig in ilk okuduğum kitabı satranç oldu.  böyle bir kitabın ancak mükemmel bir beyinden çıktığını anlamak  yeterli olacak satrancı okuyunca.... Zweig in diğer kitaplarına yöneleceksiniz emin olun.

Dehşet!

Mutlaka ama mutlaka okuyun! İnanılmaz sarsıcı bir kitap!

sürükleyici

elinize aldığınızda bırakmanız çok zor.bir solukta okunan kitaplardan.