Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Puslu Kıtalar Atlası

Puslu Kıtalar Atlası

Puslu Kıtalar Atlası

9/10 - 45 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!Karanlığın, yılankavi sokakların, demkeşlerin, paranın hüküm sürdüğü Galata'nın, karın deşip boğaz kesen, husye burup göz çıkartan hikâyelerin, zagon üzerine öttürenlerin, bahtsızların, yolcuların, rüya görenlerin, maceracıların şehrindeyiz. Uzun İhsan Efendi'nin yedi iklimde, dört bucakta, yeraltında ve yerüstünde gezinen dünya atlasında… İhsan Oktay Anar'ın unutulmayan ilk romanı Puslu Kıtalar Atlası, bu defa İlban Ertem'in masalsı çizgileriyle çizgi roman olarak karşımızda. Beş yıl süren, kolay anlatılamayacak bir emek, tutkuyla dolu bir sadakat, civa gibi bir sayfadan diğerine akıp giden ustalık… İlban Ertem, Türkçe edebiyatta eşi benzeri olmayan bir uyarlamayla magnum opus'unu gün yüzüne çıkarıyor. Oyunbaz ve zifiri… Büyük bir "resimli roman".
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 320

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750517204

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Uzun İhsan'ın suret-i romanlık düşleri
Nilay Kaya 03-04-2015

Kainatın yaradılışından 7079, İsa Mesih’ten 1681 ve Hicret’ten 1092 yıl sonra, karanlıkta uçan bir martının yol göstermesiyle Cenevizli gemicilerin mesken tuttuğu Konstantiniye, en nefes kesici maceralardan birine, Uzun İhsan Efendi’nin gördüğü kocaman bir düşle gebe kaldı...


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (11)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Orjinaline sadık kalınmış mı??

Romanı bir çok kere okumuş biri olarak heyecanla çizgi romanını satın almak üzereyim. Fakat eleştirmenlerden okuduğum kadarıyla çizer ´´ilban erdem´ kendi yorumlarını kattığı, bazen bu durumun orjinal romanı okuyanlar tarafından yadırgandığı yazılıyor. Bu konu hakkında yorum yapabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Müthiş

İnanılmaz bir kitap romanını da alacağım.Müthiş sürükleyici herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.Tek kelimeyle muhteşemdi bir solukta bitirdim.Kesinlikle okunmalı.

USTA YAZAR USTA ÇİZER

Mükemmel bir kitap usta bir çizer tarafından  büyük emekle çizgi romana dönüştürülmüş. Hiç bir kare şişirilmemiş, zaten İlban Ertem büyük usta ve bu kitap kesinlikle bir çizgi roman klasiği olacak. Öyle kareler var ki büyüt çerçevelet tablo diye duvara as o derece, kitabın içine giriyorsunuz ve kayboluyorsunuz. Keşke İhsan Oktay Anar´ ın diğer kitaplarını da çizgi romana çevirse.