Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Piç

Piç

Piç

7/10 - 74 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Piçlerin çocukları olmaz.

Piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.

Piçlere sır verilebilir. Ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.

Piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.

Piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. Onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.

Piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. En yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. Bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur. Piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. Belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. Sızdıkları yerin adı huzurdur.

Piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.

Piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.

Piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve "Neden?" diye sormaz. "Neden" sorusu piçliği yok eder.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 228

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 193

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 228

Dil : Türkçe

ISBN: 9789759914943

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hakan Günday'la Sözünü Sakınmadan (Video)

İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlenen Sözünü Sakınmadan konuşmalarının ikincisinde eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu sefer Hakan Günday’dı. Usta eleştirmenlerin Hakan Günday’la edebiyat üzerine sohbetleri umuttan şiddete, kötülükten yeraltı edebiyatına pek çok konuya uzandı. Etkinliğe katılan yaklaşık 500 edebiyat sever de soruları ve yorumları ile söyleşiye dahil oldular. Etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (13)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kinyas ve Kayra kafasından devam

Bence Kinyas ve Kayra ile aynı kafada bir roman ama romanın dışındaki anlatımlar yine iyi. Bu kafayı sevdiyseniz Piç ile devam edebilirsiniz bencer.

İstanbul Beat Kuşağı

Hakan Günday ın Jack Keraouac in Yolda romanindan esinlenerek yazdığını düsündüğüm kitabını bur çırpıda okudum.Ancak sindirilmesi zor yaşam ve diğer herşey üstüne derin analizler var.Serkeşlik ve boşvermişlik üstüne akla gelen gelmeyen herseyi yapan 4 kafadar sonu hüsran olsa da hayat celladından kurtulamıyorlar.Türün severlerine tavsiye edilir ancak arafta kalan gençlerin çıkaracağı yanlıs derslere de müsait bir kitap.

Tek kelimeyle berbat...

Size bir şeyler katan kitapları okumaktan hoşlanıyorsanız, Hakan Günday´dan uzak durun derim. Hayatımda okuduğum en rezil yaşamların, en berbat romanıydı. Olumlu yorumları görünce kitabı ortasında bırakmaktan vazgeçip zorla bitirdim herhalde sonu çok güzeldir diyerek. Hayalkırıklığı ve boşa zaman kaybı...