Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Peri Gazozu

Peri Gazozu

Peri Gazozu

8/10 - 57 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Vicdanımız kuruyor. Babalarını erken kaybetmiş yetim çocukların masum başlarını koyacakları göğüsler çoktan çöktü, farkında mısınız? Göğüs çöktükçe zulüm tepemizde kalıyor. Kavisli ve dolaşık geçmişimizse, bozuk düzenimizin telleri olmuş. Duyduğunuz sesler bu yüzden içli ve bu kadar derinden geliyor.

Şimdi bir türlü sığamayıp, delice bir kavgaya tutuştuğumuz, adına Anadolu denen şu kadim topraklarda, binlerce yıl önce hüküm sürmüş, bir Hitit kralının oğullarına bıraktığı vasiyete bakın isterseniz: 'Öldüğümde beni, usulünce yıkayın, göğsünüze yaslayın ve toprağa bırakın.' Bu kadar." Hayatın en yalın ve en efsunlu meseleleri, ölüm ve yaşam, annebaba-çocuk arasındaki zor muhabbet, büyümek ve yaşlanmak üzerine... Vefalı bir oğulun gözüyle. Bilhassa ölümün, ölümle başetmenin olağanüstülüğü ve olağanlığı üzerine..."Alışmaya"
direnen bir hekimin gözüyle.

Taşranın sıcak kucağı ve serin kasveti üzerine... Orayı hem içinden hem dışından bilen bir evladının gözüyle. Türkiye'nin ipin ucundaki yakın tarihinin gölgesi... Kalbi avucunda
birinin gözüyle. Ercan Kesal'dan, aynanın kenarındaki fotoğraflar misali hayat parçaları, sohbet makamında insan hikâyeleri.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 180

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750512018

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kitap insanla konuşur mu; konuştu, “Sen otur, ben çay koyup geliyorum,” dedi. Ben oturdum, Ercan Kesal anlattı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (9)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
insan hikayeleri

İçten,dokunaklı ve sıcak insan  hikayeleri.Bir solukta okunuyor,ömür gibi akıp gidiyor.

Sosyoloji kitabı niteliğinde

Ercan abinin, Eski, yeni. Darbe dönemi ve darbe sonrası Türkiye´yi anılarıyla yoğurup önümüze bütün yalınlığıyla serdiği adeta tek nefeste okunan bir kitap, bazı bölümlerinde yutkunmamak elde değil...

iyi

Ercan Kesal yazmak istediğim kitabın formunu aynı şekilde oluşturmuş. Bir kelimeden yola çıkarak anılarını bağdaştırmış o kelimeyle. Çok da başarılı, dokunaklı bir üslupla. Kolayca okuyabileceğiniz, geniş bir yaş kitlesine hitap eden bir kitap.