Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Pentagon'un Yeni Haritası-2-Harekat Planı

Pentagon'un Yeni Haritası-2-Harekat Planı

Pentagon'un Yeni Haritası-2-Harekat Planı

New York Times - Bestselling Yazar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

1001 Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bush Yönetimi'nin Büyük Patlama stratejisi, Ortadoğu üzerinde uygulanmaya devam ederken, Türkiye dışında başka hiçbir ülke böyle büyük bir tehlike ya da fırsat ile karşı karşıya değil, çünkü başka hiçbir ülke, İslam dünyasına modernliğin, çoğulculuğun içerik bakımından İslami olan bir ülkede nasıl gelişebileceğini göstererek daha yapıcı veya yıkıcı bir rol oynayamaz.
Türklerin bu öncü rolü isteyip istemedikleri pek önem taşımıyor çünkü tarih, bu rolü onların önüne koydu. (...)
Avrupa Birliği üyeliği için yaptığınız görüşmeler, sizi tarih mahkemesinin önüne çıkaracak. Bu mahkeme sonucu ya bir "medeniyetler çatışması" kararı verilecek ya da sağduyu ağır basacak ve ortak bir karar alınacak. (...)
Eğer İran ne olursa olsun bombayı elde edecekse, sormamız gereken soru "ABD bunu engellemek için ne yapabilir?"den "ABD bundan kendine ne çıkarabilir?"e kaymaktadır.
-Thomas P. M. Barnett
ABD savunma ve ordu çevrelerinin dikkat çeken simalarından olan Thomas P.M. Barnett, ABD ordusunun üst kademelerine verdiği danışmanlık ve strateji uzmanlığı hizmetleriyle kendini kabul ettirmiş bir düşünür. Ve kitabı, ABD dış politikasının her günkünden daha çok tartışıldığı bir ortamda, dünyanın "içeriden" nasıl göründüğünü, nasıl görünmesinin istendiğini anlamak için oldukça yararlı ve ilginç bir kitap.
"Zamanımızın en etkileyici kitabı. Tek bir kitabın, ABD'nin dünya olaylarındaki rolüne bakış açımı böyle büyük bir ölçüde değiştirebileceğini hiç düşünmemiştim ama yanılmışım."
-Thomas Roeser, Chicago Sun-Times-
Thomas P.M. Barnett Savunma Bakanlığına, Özel Hareket Komutandığına ve Birleşik Kuvvetler Komutanlığına danışmanlık etmekte ve kuvvet komutanlıklarında, İstihbarat servislerinede ve Kongrede konferanslar vermektedir.Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: 1001 Kitap

Sayfa Sayısı : 512

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758992089


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!