Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Parfümün Dansı

Parfümün Dansı

Parfümün Dansı

9/10 - 229 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

“Oyunculluk uçarılık değil, bilgeliktir” diyerek çılgınlık derecesinde “oyuncul” romanlar yazan Tom Robbins, bu romanda insanın doğayla ilişkisinin kopma sürecinin anlatıldığı düşsel/tarihsel bir yolculuğa çağırıyor bizi.

 

Batı’dan Doğu’ya, oradan da Yeni Dünya’ya uzanan, ölümsüzlüğü kovalayan ve yüzyıllar süren bir yolculuktur bu. Batı, acı çekmeyi seven, mantığa, bireyciliğe ve üretime tapınanların diyarıdır. Doğu, aşka, boş zamana, münzeviliğe, bilinmezliğe hayatında yer veren insanların yaşadığı su ve parfüm diyarıdır. Yeni Dünya’da ise sadece “başarı” ve hırs vardır.

 

Yolculuğun en ilginç kişisi ise keçi ayaklı, zevk ve bereket tanrısı Pan’dır. Pan, insanların duyguları ile düşünceleri arasına duvar çekmeleri; yaşamak yerine, cennete kabul edilmek ve doğayı tahakküm altına almak için çalışmaları; dans, müzik ve aşkla ilgilenmek yerine, doğru ve yanlışla uğraşan Aristo, İsa ve Descartes’a inanmaları ile gücünü yitiren bir tanrıdır.

 

Son yılların önemli yazarından bir başyapıt okumak isteyenler için...

(Tanıtım Bülteninden)

Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13x20

Sayfa Sayısı : 432

İlk Baskı Yılı : 2000

Baskı Sayısı : 35. Baskı

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755391014


Yorumlar (36)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
harika bir kitap

Herkesin okuması gereken muhteşem bir kitap

başarılı

Tom Robbins in okuduğum ilk kitabı. Kitabın ilk yarısında yorumların hakkını vermiyor diye düşünmüştüm. Yoğunnn cinsellik içeriyor artık bi yerden sonra öööff filan diyor insan ama ikinci yarıya geçince iyiki yarıda bırakmamışım dedim. O konular nasıl bu kadar güzel bağlandı, nasıl bir çırpıda bitiriverdim bilmiyorum. Kitabın sonuda çok güzeldi bence,ucu açık kalan bir şey yok. Yazarın dili çok başarılı. bu kitabı bir dahaki sefere kesinlikle elime bir kalem alıp öyle okuyacağım.

Asla bıkmam

Kitap hakkında şöyle bi bilgi edinebilmek için yorumları gördüğümde şaşırdım ve merak ettim açıkcası insanları bu kadar hayran bırakan şey nedir diye, şimdiyse bu kitabın adeta müptelasıyım. Fevkalade bi kurgu kitabın akışı gerçekten muhteşem herhangi bi kesiklik olmadan bütünleşiyosunuz resmen. Kitabı elime dördüncü alışım ve her seferinde daha da beğeniyorum asla bıkmam dediğim kitaplarımın arasında ölümsüzlüğü arayan herkese önerimdir okuyun çok seviceksiniz..