Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Parfümün Dansı

Parfümün Dansı

Parfümün Dansı

9/10 - 238 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

“Oyunculluk uçarılık değil, bilgeliktir” diyerek çılgınlık derecesinde “oyuncul” romanlar yazan Tom Robbins, bu romanda insanın doğayla ilişkisinin kopma sürecinin anlatıldığı düşsel/tarihsel bir yolculuğa çağırıyor bizi.

 

Batı’dan Doğu’ya, oradan da Yeni Dünya’ya uzanan, ölümsüzlüğü kovalayan ve yüzyıllar süren bir yolculuktur bu. Batı, acı çekmeyi seven, mantığa, bireyciliğe ve üretime tapınanların diyarıdır. Doğu, aşka, boş zamana, münzeviliğe, bilinmezliğe hayatında yer veren insanların yaşadığı su ve parfüm diyarıdır. Yeni Dünya’da ise sadece “başarı” ve hırs vardır.

 

Yolculuğun en ilginç kişisi ise keçi ayaklı, zevk ve bereket tanrısı Pan’dır. Pan, insanların duyguları ile düşünceleri arasına duvar çekmeleri; yaşamak yerine, cennete kabul edilmek ve doğayı tahakküm altına almak için çalışmaları; dans, müzik ve aşkla ilgilenmek yerine, doğru ve yanlışla uğraşan Aristo, İsa ve Descartes’a inanmaları ile gücünü yitiren bir tanrıdır.

 

Son yılların önemli yazarından bir başyapıt okumak isteyenler için...

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13x20

İlk Baskı Yılı : 2000

Baskı Sayısı : 35. Basım

Sayfa Sayısı : 432

Medya Cinsi : Ciltsiz

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755391014


Yorumlar (37)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Yaratıcı

Kitap kurgusal anlamda gerçekten yaratıcı olsa da, okuması keyifli ve oldukça akıcı da olsa, insanların bu kitabı neden başucu kitabı statüsünde değerlendirdiğini kavrayabilmiş değilim. Keyif alarak okudum ama göğsümü gere gere pişman olunmayacağından emin olarak tavsiye edebileceğim bir kitap olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.

harika bir kitap

Herkesin okuması gereken muhteşem bir kitap

başarılı

Tom Robbins in okuduğum ilk kitabı. Kitabın ilk yarısında yorumların hakkını vermiyor diye düşünmüştüm. Yoğunnn cinsellik içeriyor artık bi yerden sonra öööff filan diyor insan ama ikinci yarıya geçince iyiki yarıda bırakmamışım dedim. O konular nasıl bu kadar güzel bağlandı, nasıl bir çırpıda bitiriverdim bilmiyorum. Kitabın sonuda çok güzeldi bence,ucu açık kalan bir şey yok. Yazarın dili çok başarılı. bu kitabı bir dahaki sefere kesinlikle elime bir kalem alıp öyle okuyacağım.