Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Önemsiz Bir Adamın Günlüğü

Önemsiz Bir Adamın Günlüğü

Önemsiz Bir Adamın Günlüğü

9/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Dünya Klasikleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

On dokuzuncu yüzyılın sonunda orta sınıfa mensup bir Londralı nasıl yaşıyordu? Gros-smith kardeşlerin biraz da ortalığı kaplayan “ünlülerin hayat hikâyeleri” modasıyla alay etmek için kaleme aldıkları bu “günlük”, İngiliz Punch dergisinde tefrika edildikten sonra 1892’de kitap halinde basıldı. Komşularla, arkadaşlarla, çoluk çocukla yaşanan ilişkileri, çalışma hayatının garipliğini ve orta sınıfların iç sesini harika bir alayla yakalayan ve “önemsiz bir adam” tarafından yazılmış olan bu kitap, burjuva hayatının saçmalık ve güzelliklerini müthiş bir mizahla ortaya çıkarıyor. Grossmith’lerin klasik “günlüğü”, Kaya Genç’in çevirisiyle, Türkçe’de ilk defa, İletişim Yayınları’nda.Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750504723

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

"Grossmith kardeşlerin her ikisi de güçlü tiyatral bağlantılara sahipler ve Diary of a Nobody’nin en iyi bölümleri kesinlikle sahne komedisinin etkilerini taşıyor. "

En önemli İngiliz mizah romanlarından biri olan Diary of a Nobody, Dickens’ın dünyasıyla Waugh ve Wodehouse’un dünyası arasında bir köprü kurar. Tutucu bir Londralı papaz olan Charles Pooter, hem ofisteki hem de bir kenar mahalle olan Holloway’deki evindeki günlük yaşamını kaydeder: Bu günlük yaşamın içinde Pooter’ın genç ve küstah çalışanları, uzun zamandan beri hasta olan karısı Carrie ve oğlu Lupin’in bir dizi aşk macerası vardır..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!