Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


On İki - 1.Kitap

On İki - 1.Kitap

On İki - 1.Kitap

7/10 - 67 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Sibel Sakacı
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Napoléon, Rusya seferinde dayanılmaz kış koşullarına mı yenildi, yoksa işin içinde başka güçler de var mıydı?
Rusya 1812 sonbaharında başa çıkılmaz bir düşmanla karşı karşıyadır: Napoléon Bonaparte'ın Büyük Ordu'su. Rus şehirleri Fran-sızlara birer birer teslim olmuş, İmparatorluğun kalbi Moskova'yı kurtarmak ancak bir mucizeye kalmıştır. Bir grup üst rütbeli Rus asker, son çare olarak Opriçniki adı verilen, Hıristiyan Avrupa'nın uzak köşelerinde efsane olmuş on iki savaşçının yardımına başvurur. Sadece geceleri ve yalnız başlarına savaşan çe-te, koca bir savaşın kaderini değiştirir. Ancak Yüzbaşı Aleksey, çetenin yolu üzerindeki ölüm haberlerinden şüphelenir. Asıl karabasanın henüz başlamadığını kısa sürede anlayacaktır…
"Gerçek tarihî olaylar, sınırsız fantezi ve hiç eskimeyen halk hikâyeleri. Roman, esrarlı olayları, dehşet duygusunu ve tarihi inanılmaz bir ustalıkla birleştiriyor."
Fantasy Book Review
"Tarihî romanla kara fantezinin kusursuz bir bileşimi, benzersiz bir gerilim."
Lisa Tuttle, The Times
"İnsan olmayan varlıkların yarattığı dehşetin, insanların yarattığı dehşeti vurguladığı bir roman."
New York Times Book ReviewSayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 528

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750711756

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Tam da vampirlere "yetti artık" demişken...
Kemal Küçükgedik

Jasper Kent’in Oniki adlı romanı, romantik, vejetaryen, ergenlik döneminden 100 küsür yıldır çıkamamış vampirlerden sıkılan ve gerçek vampirleri okumak isteyen bünyelere ilaç gibi geliyor.
1812 yılında Rusya’da geçen roman, Rusya’nın Napolyon’un ordusuna karşı verdiği savaşı arka plan olarak kullanıyor. Roman’ın ilk sayfalarında karşılaştığımız dörtlü de bu savaşta Fransa’ya karşı casusluk yapan ve Fransız ordusunun Moskova’ya ilerleyişini yavaşlatmaya çalışan Rus askerleri. Fransızları tek başlarına yavaşlatamayacaklarını anlayan Rus askerleri, yardım çağırırlar. Ancak onların yardımına gelenler ne insan ne de askerdir. Gece çalışmayı ve öldürmeyi çok iyi bilen on iki vampir Rusların yanında savaşmaya başlar.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

Vurdalak, yani Rusçada vampir... Kahramanımız yüzbaşı Aleksey, bu sözcüğü her yanını korku sarmış tiksinti dolu bir şaşkınlıkla ilk fısıldadığında romanın ortalarına doğru bir yerlerde tuhaflıklarla dolu olsa da herhangi bir savaş romanı okuduğumuza neredeyse emin olmuş durumdayızdır. Gerçi hikayenin başından itibaren yazarın bize alttan alta verdiği ve ileride daha da çoğunu vereceğini vaat ettiği olağanüstülüğü anlamamış olmamız imkansızdır. Ama yine de filmin bir yerinde gördüğümüz ve hikayenin en kritik noktasında patlayacağından emin olduğumuz o silah patlayıverdiğinde bile bile yerimizde sıçramak nevinden bir hisle sarmalanmaktan kendimizi alamamışızdır.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Fantastik kurgu ve tarih

Tarihi, Rus folklörünü ve vampirleri seviyorsanız üstüne birde nesiller boyu sürecek bir kan davası merakınızı uyandırıyosa mükemmel bir kitap. Türkiyede pazarlanmasına çok para harcandığı doğru ama bu kitabın iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor

Vasat

Oldukça basit. Bunun yanında oldukça sıkıcı bir kitap bitirmek için sabır gerekiyor, her iki kitap henüz yarısına gelmeden her şeyi belli ediyor, tarihe eğilmiş ancak konuları çok uzatmış bu sebeple okunacak bir kitap ve seri değil diye düşünüyorum.

Beğenmedim...

Bugüne kadar yazılan Fantastik tarih kitapları sıralamasında 6. sırada olduğunu duyup aldım kitabı,ama umduğumu bulamadım,zorla bitirdim..