Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Ölü Zaman Gezginleri

Ölü Zaman Gezginleri

Ölü Zaman Gezginleri

Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Roman Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Zaman ellerimdi de, bütün varlığımla onu izliyordum sanki. Parmak uçlarımdan başlayarak yavaş yavaş kendime doğru ilerliyordum hatta ve dirseklerime yaklaşırken de ansızın yoruluyordum. Masadan masaya sürüklenirken bir değişim geçirip yaşlandığımı da o zaman anladım işte ve bundan bir kez daha emin olmak istercesine yüzümü kaldırıp korkuyla karşı masaya baktım. Hala orda, gözlerimi buraya dikmiş oturuyordum."Sayfa Sayısı: 137

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 137

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750507151

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Vakit Tamam Olunca, İnsanın Gövdesi Bile Terk Ediyor İnsanı
Deniz Durukan

Kitaba sondan başlamak! Ya da şöyle söyleyeyim; kitabın ilk cümlesinin yarım bir cümleyle başlaması ve romanın sonunun ilk cümleyle tamamlanması farklı bir yazma tekniğini gündeme getirirken okuyucuya da farklı bir okuma yöntemi öneriyor. Kitabı bitirdiğinde, finaldeki son cümleyi aklında tutarak, romanın yarım başlayan ilk cümlesine, yani en başa dönüp ikinci bir okuma yapmaya mecbur bırakıyor yazar okuyucuyu.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Bir Hasan Ali Toptaş Sergisi: Efendime Söyleyeyim
Müge Karahan

Hasan Ali Toptaş takipçisi okurlar, onun “yazmaya başlama” serüvenini yazarın kendi ağzından duymuşlardır muhtemelen çünkü Toptaş kendisiyle yapılan söyleşilerde hoş sohbetle anlatır hikayesini. Bu kez aynı hikayeyi daha ayrıntılı biçimde, kendisi için yani Hasan Ali Toptaş adına hazırlanan bir kitapta anlatıyor. Mesut Varlık’ın hazırladığı, yazarın bütün eserlerini yayınlayan İletişim Yayınları tarafından basılan Efendime Söyleyeyim adlı “Hasan Ali Toptaş Kitabı”nda kendisiyle yapılan söyleşide yazar, çocukluğunda kitapların dünyasına girişini, geçirdiği bir hastalık sonucu kafasının bir bölümünün kelleşmesine bağlıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

Okudukça okunmak istenilen bir kitap...

Bu kitabı sizlere tavsiye etmek istiyorum. Tam anlamıyla kelimelerin tören geçidi gibi bir kitaptır. Hasan Ali Toptaş´ın sözcüklerden cümleleri devleştirdiği, anlamın bir kerede zor algılandığı bir yazım biçimi var. Okudukça aynı cümleyi birkaç kere okutturan bir kitap. Ve okudukça çok fazla anlamlar çıkarılmaktadır.

Kalıcı yazarlardan

Bir arkadaşım, yazdığım bir öyküye "Hasan Ali Toptaş'tan etkilenmişsin" yorumunu yapmıştı, oysa ki hiç kitabını okumamıştım... Son zamanlarda da sık sık onun adını duyar oldum ve bir kitabını okumaya karar verdim, iyi de etmişim, çok iyi yazıyor... Türk edebiyatında kalıcı olacak yazarlardan...

Canlı bir dil, ölü zamanlar gezgini..

Kitap hakkında daha önce yorum yapılmamış olmamasına şaşırdım.. Hasan Ali Toptaş´ın diğer eserleri gibi olağanüstü bir dil ve kurgulama var yine kitapta.. Kitaptan çok ötesine geçiyorsunuz, zaman mefhumu olmaksızın..