Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Olağan Psikopatlar

Olağan Psikopatlar

Olağan Psikopatlar

Ermişler, Casuslar ve Seri Katillerden Hayat Dersleri

9/10 - 20 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Cem Duran
Yayınevi :

Domingo Yayınevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

PSİKOPAT. Bu kelimeyi duyar duymaz katiller, sapıklar, intihar bombacıları üşüşüyor zihnimize.

Ama filmlerdeki emsallerinin aksine, gerçek hayatta her psikopat şiddet yanlısı veya suça meyilli değil. Yeni araştırmalar her on CEO'dan birinin psikopat olduğunu söylüyor. Gülerek "Bilmem mi!" diyorsanız ekleyelim; cerrahlar, avukatlar, gazeteciler ve politikacılar arasında da psikopatlık hayli olağan. Psikopatların dünyasına yapacağınız bu afallatıcı yolculukta, Oxford Üniversitesi'nden Prof. Kevin Dutton, psikopatik eğilimlerin insanın doğasında olduğunu ortaya koyarken, toplumun da daha önce hiç olmadığı kadar psikopatlaştığını savunuyor. Zira korkusuzluk, kendine güven, cazibe, acımasızlık ve odaklılık gibi psikopatlarda öne çıkan özellikler 21. yüzyılda başarı kelimesinin üzerine terzinin diktiği ceket gibi oturuyor.

Kevin Dutton, yüksek güvenlikli hastanelerin psikopati koğuşları, Budist tapınakları -kapaktaki "ermiş" kelimesi maalesef nedensiz kullanılmadı- ve komando eğitim kampları gibi yalnız özel izinle girilebilen sıra dışı yerlerde sayesinde bizzat yaptığı gözlemleri, beyin taraması gibi gelişmiş yöntemler ve benzeri bilimsel araştırmalarla harmanlayarak, başarılı bir cerrahla seri katil arasındaki çizginin aslında nasıl da ipince olduğunu gözlerimizin önüne seriyor.

Her sayfası kışkırtıcı önermelerle dolu Olağan Psikopatlar, bizi o hep hor gördüğümüz, ama yeri geldiğinde faydalanmaktan da çekinmediğimiz karanlık yanımız ile tanıştırıyor.

"Tedirgin edici ama fazlasıyla da eğlenceli. 2012'nin atlanmaması gereken 20 kitabından biri."
SlateSayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 280

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054729050


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kitap isimleri çevirisi

Filmlerde oldugu gibi kitapları da böle b.ktan başlıklarla çevirmekten vazgeçin artık.

okunmalı

psikoloji sevenler için ideal okunmalı

Ürkütücü - Eğlenceli

Çok güzel bir dile sahip, bol deneye dayalı, şahane bir kitap olmuş. Psikopatların doğuştan gelen avantajlarının onları nasıl hayata 1-0 önde başlattığını öğrenince şaşıracaksınız. Sadece  katil olmuyorlarmış demek ki.