Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mino'nun Siyah Gülü

Mino'nun Siyah Gülü

Mino'nun Siyah Gülü

9/10 - 20 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kırmızı Kedi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Tayin emrim üç ay sonra çıktı. Emri aldığım günün sabahında Hasan'ı astılar. İnfaz gecesi uyumamıştık. Babam, Nuri Amca, annem ve ben, salondaki masanın çevresinde oturuyorduk. Pencerenin önündeki çıplak akasyaya konmuş suskun, korunmasız kış serçeleri gibi... Radyoyu açmıştık; bir haber bekliyorduk... Annem sık sık mutfağa gidip ağlıyordu. Nuri Amca, kımıldamaksızın önüne bakıyordu. Elleri dizlerinin üstündeydi. Omuzları çökmüştü... Konuşmuyorduk. Birbirimizin yüzüne bakamıyorduk.

İnsan, sonuna kadar umutlu olabiliyor. Umut bir çare değil ama galiba çareden daha büyük bir şey.

1960'lı yıllarda bir Ege kasabasında başlayan yasak bir aşkla 12 Eylül'ün hemen öncesinde gelişip darbenin ardından pek çok kişiyle paylaşılan bir kaderle son bulan kırık bir aşk: iki katmanlı bu romanın iç içe geçen iki farklı hikâyesi. Mücadeleleriyle, inançlarıyla, haklılıkları ve yenilgileriyle bütün bir kuşak ve darbelerden, idamlardan geçen, yarım kalan hikâyelerle 2000'li yıllara uzanan yakın tarihimiz. Siyasi bir ortamın içinde filiz veren aşklar, yeşeren duygular,yarım kalan umutlar.

Hüsnü Arkan, 60'lı yıllardan başlayarak, özellikle 12 Eylül döneminin acıtan sayfalarına bir ailenin kadınlarının gözünden bakıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 167

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Sayfa Sayısı : 252

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944756945


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Başarılı

Her gün çevremizden akıp giden sıradan insanlardan birini kolundan tutup çektiğimizde, gerçekliğini gördüğümüzde, insanlara bakmayı, dokunmayı, hepsinin özü anlamayı bildiğimizde ortaya çıkacak metin bu olur. Var mı yapabilen? Yoksa Hüsnü Arkan yapmış. Okuyun.

çok güzel bir kitap

bol bol duygusal malzeme barındıran, münevver karakteri ile bende hayranlık uyandırmış bir kitap.

Film tadında

Babam ve Oğlum ile Dedemin İnsanları filmleri tadında diyebilirim. Kasabaların sevimliliğinde ve hüznünde! Oldukça keyifli bir eser. Sinema uyarlaması düşünülebilir.