Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Miletoslu Aspasia

Miletoslu Aspasia

Miletoslu Aspasia

Yayınevi :

Remzi Kitabevi , Yayınevi Genel Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Bundan 2500 yıl önce Ege Denizi'nin iki yakasında yaşayan ve geceleri 'erimiş gün ışığı'yla aydınlanan insanların kuşkusuz aynı zamanda hırsları, kaygıları, sevinçleri, umutları ve büyük aşkları da vardı.

Her iki yakada o dönemde dünya tarihine damgasını vuracak olayların yanı sıra özellikle Miletoslu bilge Aspasia ile Atina'nın güçlü strategosu Perikles arasında büyük bir aşk yaşandı. Bu aşk, karşıtlarının her fırsatta onları çekiştirmelerine neden oldu. Tüm engellemelere, iftiralara karşın ne Aspasia ne de Perikles ödün vermeden sevgilerine sonuna kadar sahip çıktılar.

A. Semih Tulay, Miletoslu Aspasia'da, bu kararlı ve onurlu duruşun öyküsünü anlatıyor.Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 208

Dil : Türkçe

ISBN: 9789751412973


Yorumlar (2)

mitoloji mi tarih mi?

Antik Çağ'ın yaşamı ve bir dönemin tarihi olduğu gibi akıcı bir dille anlatılmış. Mitolojik değil gerçek tarihe dayanan bir kitap. Türk yazarların yazdıkları bir çok kitap var ama anlayabilmek önemli.mitoloji ile tarih aynı şey değildir. Yazarını tebrik ediyorum.

Sıkıcı

Mitolojiyi severim ama çok sıkıcı bir şekilde roman edilmiş konu. Bilgi vermek için keşke başka yollar denenseymiş de, biraz ilginç kurgusal öğelerle okunabilir kılınsaymış. Hayal kırıklığı yaşadım. Sanırım Türk yazarlar mitolojik içerikli roman yazmayı öğrenemediler daha.