Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mihmandar

Mihmandar

Mihmandar

Bir Eyüp Sultan Romanı

8/10 - 30 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kapı Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Peygamber'in mihmandârı! Bir arzun varsa yapayım. Bir vasiyetin varsa yerine getireyim!"

"Ey Emîr! Sakın Allah'ın dinini bozma, müminler arasına fitne girmesine müsaade etme. Askere adalet ile muamele eyle ve düşman karşısında can kaygusu çekme. Bana gelince, senden ve senin ait olduğun şu dünyadan hiçbir şey istemediğimi bil ve herkese böylece ilan et. Şurada can oynatan cengâverlerden son arzum odur ki Azrail (a.s) bize uğradıktan sonra na'şımı Konstantiniyye surlarına yakın götürsünler. O gün savaş hattı nerede oluşursa, bedenimi o noktaya kadar taşısınlar ve orada, savaşan mücahitlerin arasında beni defneylesinler. Ta ki atlarımızın ayakları bedenimi çiğnemiş olsun, Bizans dokunamasın. Ayrıca, eğer yapabiliyorlarsa, cenazemi kendi atımın arkasında bir sedyeye bağlayıp taşısınlar. Tıpkı Kutlu Nebi'yi getiren Kusvâ'nın Medine'de bizim hanemizi bulduğu gibi o da benim için nereye gideceğini ve nerede duracağını bulacaktır."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kapı Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 400

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055107352


Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
mutlaka okunmalı

Eyüp Sultan´ın (Allah razı olsun) hayatını anlatan güzel bir eser Peygamberimize (salat ve selam o´na olsun) ev sahipliği yapan İstanbul´un kuşatılmasına katılan sahabelerden yani sahabeler arasında ayrı bir yere sahip kitapta İskender Pala´nın uzmanlık döneminde yazılmış güzel bir eserdir

Güzel

Peygamber Efendimiz SAV ile ilgili olan kısımların dahi düz bir anlatımla değil olayın içinde geçen şahısların, zatların ağzından anlatması beni çok etkiledi. Böyle bir anlatım beklemiyordum. Çok beğendim. Herkese tavsiye ederim.

Efendimiz (sav)´e muhabbet

Muhabbet´in doruklarda yaşandığı Asr-ı Saadet dönemininde, Peygamber Efendimiz (sav)´in mihmandarlığını yapmış Eyüp Sultan Hazretlerini ve o dönemi çok güzel bir kurguyla ve üslupla anlatan bir roman. İskender Pala hocamızın yine ellerine sağlık.