Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi

7/10 - 49 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un kitabı Masumuyet Müzesi, 2008 yılında yayımlanmıştır. Orhan Pamuk, kitabı kızı Rüya’ya ithaf etmiştir. Yazar bu kitabı on yıllık çalışma sonucunda oluşturduğu bilinmektedir.


Kitap New York Times tarafından “2009 Yılının En İyi Kitapları” listesinde yer almaktadır.


Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi’ni yayımladıktan sonra 2012 yılında bu romandan esinlenerek romanla aynı adı taşıyan müzeyi hayata geçirmiştir. Müze, İstanbul’da kurulan ilk şehir müzesidir.


Müzede İstanbul’da yaşanan, 1970’li yıllardan 2000’li yıllara kadar uzanan bir aşk hikayesinin anlatıldığı objelerin yanı sıra 1950’li yıllarından itibaren gündelik hayatımızda kullanılan pek çok sayıda obje yer almaktadır.


Masumuyet Müzesi 2014 senesinde  Avrupa Müze Forumu tarafından “Avrupa Yılın Müze Ödülü”ne layık görülmüştür. Kitap, aynı zamanda “Hatıraların Masumuyeti” ismiyle beyazperdeye uyarlanarak Venedik Film Festivali’nde izleyicilerle buluşmuştur.


1975 yılında başlayan hikayede varlıklı bir ailenin oğlu olan Kemal’in uzak akrabası Fisun ile yaşadığı aşk anlatılmaktadır.


Sayfa Sayısı: 465

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 465

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750826146


Yorumlar (3)

Gerçekten kötüydü

İlk sayfalarda bir terslik yoktu romanın ama ortalara doğru yaklaşık yüz sayfalık durağan bir aşk acısı beni benden aldı. Bu kitaba dair anımsadığım şey bitirmek için bitirdiğimdi. Beğenmedim.

gereksiz uzun

en son orhan Pamuk´un kafamda bir tuhaflık adlı kitabını okuduktan sonra hiç tatmin etmedi beni masumiyet müzesi. gereksiz yere uzun. uzun da uzun. bitsin artık derken hala aynı şeyi anlatıyor. benim için hayal kırıklığı oldu. şunu da belirtmek isterim ki roman başlarda gayet güzeldi.

en ÿ"düzÿ" pamuk kitabı

orhan pamuk´un bütün kitaplarını, sırasıyla okudum. her kitabında üslubunu yeniden tanımlayıp farklı konularda kullanması gerçekten çok etkileyici.  ve zirvesi kara kitap olan orhan pamuk´un bence en ÿ"düzÿ" ve yoğun hisler yaratmaktan uzak eseri de bence bu.

okuduğum tüm kitaplarına dair kafamda bir imge yer alırken bu romanın bana ÿ"çizdirebildiğiÿ" hiçbir resim yok hatıralarımda.