Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Martı Jonathan Livingston

Martı Jonathan Livingston

Martı Jonathan Livingston

8/10 - 88 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Epsilon Yayınevi , Epsilon Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı.

 

Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu.

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 152

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944829670

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Eğilim – seçim – tutku: Hayal ettiğin dünyayı kendine hediye etmek
Merve Fergökçe

Herhalde Richard Bach’ı en çok Martı Jonathan Livingston’ın hikayesinde özümsedik. Martı Jonathan; Richard Bach’ın uçma tutkusunun, bizimse ulaşılması zor bütün tutukularımızın bir sembolü ve kahramanıydı. Genlerine kodlanmamış bir ‘sonradan çıkma’ dürtüyle hep yükseğe, daha yükseğe ve daha profesyonelce uçmaya çalışan bir martının ‘kişisel gelişimine’ tanık olduk. Hayalle gerçek karışır gibi oldu, sonra yine satırların aralarında denizin iyot kokusunu alıp rahatladık ve ‘kişisel geliştik.’
O incecik kitabı defalarca okuduk; biz okuduktan sonra da bir bankta yanyana oturup bu hikayeyi tek kitaptan birlikte okuyan arkadaşları gördük.

Martı, “kişisel gelişim kitapları” fırtınasının şafak çığlığı gibiydi.

Hipnozcu da, kişisel gelişim şafağının sökmesiyle birlikte kendi içimize yaptığımız yolculuklar.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

İLKGENÇLİK KİTAPLARI

YEŞİM TOPRAKSIZ


Yolu Sevgiden Geçen Herkes...

Siz de hissediyor musunuz? Bu coşkuyu, bu sevinci... Bu... bu duyguları. Yaşasın sevgi! Her yerde sevgi! İçimde güneşler patlıyor. Bunu evrenin her köşesine taşımalıyım. Anlıyor musunuz? Anlıyor musunuz?
Tabii ki anlamıyorsunuz.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (13)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Acaba hazır mısınız ? 2/2

Şu anda 40'lı yaşların ortasındayım. Son 3-5 yıldır da hayatı sorgulayan bir çok konuda kafa yoruyorum. Bu kendiliğinden oldu, aldığım bir karar değil. Geçenlerde bir seminerde bu kitabın adı bir cümle ile geçti. Ve ben, tekrar okudum. Evet, incecik kitapta, kısacık hikayede altını çizecek çok yer buldum bu defa. Uzun bir süreç sonrasında , öyle olduğunu düşünmeye ve inanmaya başladığım bazı şeylerin, aynen yazılmış olduğunu gördüm. Gençliğimde okurken bunları hiç fark etmemişim bile...Sonuç : bu kitabı okuduğunuz zaman size yüksek bilince ilişkin olarak hiç bir şey vermiyorsa, okuduğunuzda heyecan duymuyorsanız , belki hazır henüz olmadığınız içindir. Belki de hikayede geçen "özgürleşemeyen, balıkçıların verdiği yiyecek ile yetinen, yükseklere uçamayan, sürü halinde yaşayan" martılardan biri olduğunuz içindir. Yani, belki de henüz hazır olmadığınız içindir.O halde yıllar sonra tekrar okuyun, belki o zaman siz de heyecan duyarsınız.

"MARTI"

Çok önerildiği için okudum ama kitaptan aklımda kalan iki cümle: "En yüksekte uçan martı, en uzağı görendir." ve "Dünyanız güvenli hale getirilmek istiyor özgür değil."

Kişisel gelişim tatavası

Okadar yavan yüzeysel ki...gerçekten içinizdekini keşfetmek için bukadar yüzeysel şeylere mi ihtiyaç duyuyo insanlar şaşırıyorum.yapabileceğine inanmak ve inanmamak basit bir olaydır bence