Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mansfield Park

Mansfield Park

Mansfield Park

9/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Can Yayınları , Dünya Klasikleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Mansfield Parkı, tıpkı Emma gibi, Jane Austen’ın olgunluk dönemi romanlarındandır. Gerçi zina, Austen’ın romanlarında pek rastlanan bir tema değildir, ama huzur içinde yaşayan ev halkını birbirine kattığında, hiç umulmadık sonuçlara yol açacaktır. Romanın kadın kahramanı Fanny Price, bu sonuçlarla mücadele etmek zorunda kalacak, bu arada bir yandan kendi duygularıyla yüzleşirken, bir yandan da yakın çevresinden gelen baskılara karşı koyması gerekecektir.
Mansfield Parkı, gerek anlatım biçimi, gerek dini ve dinsel görev bilincini tartışması bakımından Austen’ın en ciddi romanıdır. Fanny Price, Bertram ailesinin kır evlerinde onların elinde yetişmiş, pek ilgi gösterilmeyen, içekapanık bir kızdır. Roman geliştikçe gerçek bir kahramana dönüşecek, ahlakî yetkinliği sayesinde sonunda kendisini Bertram ailesine bütünüyle kabul ettirecektir.
Aşk ve Gurur ve Emma gibi Mansfield Parkı’nı da Nihal Yeğinobalı’nın yetkin Türkçesiyle sunuyoruz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 424

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 488

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750709364

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Austen’in daha ağırbaşlı romanlarından biri olan Umut Parkı, onun markası haline gelen temaları ele alır: Evlilik, para ve davranışlar. Genç bir kadın olan Fanny Price’ın tanıdık hikâyesini ve doğru kocayı bulma arayışlarını anlatır. Fanny, geniş ve yoksullaşan ailesinden “kurtarılan” ve Sir Thomas Bertram’ın ikametgahı Mansfield Park’ta, teyzesinin evinde yetiştirilen yoksul bir akrabadır..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!