Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Mahrem

Mahrem

Mahrem

7/10 - 35 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Elif Şafak’ın 2000 yılında çıkarmış olduğu dördüncü kitabıdır. Kapak tasarımı Uğurcan Ataoğlu tarafından yapılan kitabın kapak fotoğrafında Nazar Boncuğu yer almaktadır.

Kitap, 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği’nin En İyi roman ödülünü kazanmıştır. Roman, 2006 yılında İngilizceye çevrilmiştir.

 

“Bakma” ve “bakılma” takıntısı olan karakterlerin, farklı zamanlarda ve mekanlarda geçen öykülerini anlatan kitap, teknik olarak bir sözlük gibi kurgulanmıştır. Büyülü gerçekliğin ülkemizdeki temsilcilerinden olan kitap, yıllardır büyük beğeniyle okunmaktadır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 234

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Sayfa Sayısı : 300

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051114675

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak'la Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinin 18 Ağustos 2011 tarihli üçüncü buluşmasında, usta eleştirmenler Ömer Türkeş ve Semih Gümüş, İstanbul Modern’in bahçesinde Elif Şafak’ı konuk ettiler. İntihal tartışması, İngilizce yazmak gibi çok tartışılan konuların da konuşulduğu ve yaklaşık 750 kişinin katıldığı etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

mesir macunu gibi, yogun, karisik ama lezzetli

Kitabin arkasindaki yorumlarda "sanrili" bir kitap oldugu gordum. Sozluk anlamina bakmama ragmen tam olarak oturmamisti kafamda.
Kitap bittiginde ise bu kelimeyi daha iyi idrak ettigimi anladim. Cok zengin bir kitap ve olaylar hikayeler cok yogun, kurguyu kacirmamak adina en gec bir hafta icinde bitirmenizi öneririm. Yazarin ellerine saglik.

Görmeye ve görülmeye değer bir roman.

Gerçekten de öyle: "Görmeye ve görülmeye dair", görmeye ve görülmeye değer bir roman. Düşündürür, insanın bakış açısını değiştirir... İlk kez Elif Şafak okudum ve sanırım artık hep okuyacağım. Harika bir kurgusu var. Bir çok hikaye anlatılıyor ve o hikayeler birbirine öyle bağlanıyor ki... Bir an bile düşünmeden kesinlikle tavsiye edebilirim.

mahremi görmek için okumalısınız

bu kitabı anlatacak en önemi cümle yazarın kendisinden gelmekte;
"eğer .......... bölümünü yazacağımı bilseydim bu kitaba başlamazdım". Elif şafak şuurunun kapılarını açıveriyor, kelimeler dökülmeye başlıyor ortalığa. En kuytu boşluklarımıza ilişyor kelimeler, mesela buzdolabında peynir tabağı ile üç günlük pilav tenceresinin arasına, veya dolmuşta iki kişilik koltuğun koridor kenarına kucağında kızıyla oturmuş anne ile pencere kenarında bunalan genç kızın arasına.
Hergünümüzü dolduran büyük kütlelerin arasındaki boşluklarda göze gözükmeyen mahrem hayatlarımızı anlatıyor.