Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kürtler

Kürtler

Kürtler

Yazar:
Yayınevi :

Doğan Kitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Kürtleri, Kürt sorununu, PKK ile şiddet ve terör yıllarını perde arkasında olup bitenlerle öğrenmek ister misiniz? Güneydoğu'yu, Kuzey Irak'ı kan ve ateş coğrafyasını bir gazetecinin gözlüğüyle gezmeye ilgi duyar mısınız? Ya da Ortadoğu'da terör ve şiddetin beşiği Bekaa Vadisi'ne uzanıp Apo'yla bir geceyarısı buluşmasına ne dersiniz? Cudi Dağı'nın tepesinde askerle sabahlamak, Diyarbakır'da, Şırnak'ta PKK'lılarla, Kürt aydınlarıyla buluşmak, Cizre'de, Dicle Nehri'nin kıyısında veya Kızıltepe ile Viranşehir'de Kürtlerle kebap yemek, Ankara'da devlet büyükleriyle, Genelkurmay başkanlarıyla, istihbarat yetkilileriyle konuşmak, Beyrut ve Şam'da havayı koklamak, Washington'da istihbarat camiasıyla temasa geçip Türkiye'yi 1984 yılından başlayarak kanatan bir sorunu anlamaya çalışmak ister misiniz? Bu kitapta yalnız Kürtler yok, Türkler de var. Yalnız siyaset yok, özellikle insanlar ile onların yaşadıkları dramlar da var. Bu kitabın hazırlığı on sekiz yıl öncesine gidiyor. Yazılmasına gelince, "Yaşamak için ille de acı çekmek mi lazım?" diye diye iki yıl sürdü.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2004


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 527

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 592

Dil : Türkçe

ISBN: 9789759915155


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
E-kitap formatı da olması çok güzel

Kürt sorununa eleştirel ve tarafsız bakılmış bu konuyu farklı bir bakış açısından bakmamı sağladı. Tavsiye ediyorum böyle iyi bir kitabı e-kitap olarak yayınlayan idefix'e de teşekkür ederim e-kitaba desteğinin sürmesini istiyorum.

Tavsiye etmem..

Kendi düşüncelerini, iyi niyet temennilerini ve Türkiye'nin yapması gerekenleri anlatırken bile kendinle çelişiyor.. Tavsiye etmem, çok kalın kitap artı boşuna.. Paranıza yazık, isterseniz ben hediye edeyim..

Şiddetle tavsiye ediyorum.

Çarpıcı bir girişle başlayan kitabın ilerleyen bölümlerinde daha da hayretler içinde kalıyorsunuz. Ama bunları eğer içinde yaşamadıysanız; bana,hayatının önemli bir kısmını Doğu'da yani bazılarının öteki Türkiye diye bahsettiği yerlerde geçirmiş biri olarak, hele ki askerliğini de tam bu terörün zirve noktasına ulaştığı yıllarda Kuzey Irak'ta yapmış biri olarak hiç de acayip gelmedi.Biz bunları zaten yaşadık. Sağolsun Hasan Bey uzun yıllar emek verdiği araştırmalarını kitaplaştırmış ve insanlara sunmuş. Olabildiğince tarafsız kalmış. Zaten taraf olmayı gerektirecek bir şey yok. Devletle teröristi yanyana koyamazsınız. Hiç bir şey insan hayatının üstünde değildir ve hiç bir cinayetin nedeni işlenmesi için neden olamaz. Bu Devlet için vuran da vurulan da haklı olamaz(Bazı örümcek kafalıların kastettiği gibi vuran kahraman olamaz.) Bu ülkenin Doğu'sunda 30 000 insan ölmüştür, ülkemiz çok büyük acılar yaşamıştır ve bunun sonuçlarına hala katlanmaktadır. Bu konuya girersek burada yerimiz müsait olmayacak ama benim vurgulamak istediğim bu kitabın sayesinde yıllarca bölük pörçük bir halde zaten hepimizin bildiği konuların derli toplu halde okuyucuya verilebilmiş olması. Herkesin mutlaka ama mutlaka okuması gereken ve ayrıca herkesin kendi payına ibretler çıkarması gereken bir kitap. Lütfen paranıza kıyınız hatta paranıza kıyamıyorsanız arkadaşlarınızdan sağlayınız ve hatta hatta (biraz terbiyesizlik olacak ama asla tasvip etmediğim halde) korsan basımını alınız ve mutlaka okuyunuz.