Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kurt Kanunu

Kurt Kanunu

Kurt Kanunu

9/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Kurtlukta düşeni yemek kanundur" korkusunu her an enselerinde hissederek yaşayan köşeye kıstırılmış, kendileriyle ve geçmişleriyle, içinde bulundukları zamanla hesaplaşan insanları anlatıyor Kemal Tahir, Kurt Kanunu'nda. Cumhuriyetin en bunalımlı dönemlerinden biri olarak değerlendirilen "İzmir Suikasti" olayına karışan ve karıştırılanların dramı olarak da okunabilecek roman, İttihatçılar arasındaki iktidar kavgasını ve tasfiye sürecini de acımasız bir yalınlıkla ve özeleştiriyle ortaya koyuyor.

Esir Şehir Üçlemesi'nde taşıdığı umudu Yol Ayrımı'nda yitirmeye başlayan Kemal Tahir, Kurt Kanunu'nda mücadelenin kime ve neye karşı yapıldığının pek de öneminin kalmadığı günleri -hayal kırıklığını satır aralarına gizleyerek- ustalıkla betimliyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 1969

Baskı Sayısı : 312. Basım

Sayfa Sayısı : 304

ISBN: 9789752731547


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir Şaheser...

Kemal Tahir´in en iyi romanı, tarihi gerçekleri bu kadar çarpıcı anlatabilen nadir kitaplardan biri. İzmir Suikastının arka planını öğrenmek istiyorsanız muhakkak okuyun derim.
Kemal Tahir´in kendine has anlatımıyla kitabı çok beğeneceksiniz.

"Kurtlukta Düşeni Yemek Kanundur..."

Kemal Tahir hiç şüphesiz ki edebiyatımızın en güçlü kalemlerinden birisidir, romanın dizi olarak yayınlanacağını duyduğumda daha dizisi başlamadan bir solukta okuyup bitirdim kitabı. Cumhuriyetin ilk yıllarında ülkenin içinde bulunduğu durum, İzmir Suikasti çerçevesinde gelişen siyasi oyunlar, Kemâl Tahir´in akıcı üslubuyla çok güzel aktarılmış esere... Tavsiye ederim, okuyun okutturun...

Yıllar sonra tekrar...

Yıllar önce okumuş hayran kalmıştım. Dizi haline gelince tekrar okuma ihtiyacı duydum.
Yılmaz Karakoyunlu´nun "Üç Aliler Divanı" da İzmir suikastıyla ilgili güzel bir kitaptır. Onu da tavsiye ederim.