Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme

Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme

Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Gece Kitaplığı

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Elinizdeki “Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme Yolculuğu” Töz’ün’ün 1994’de yazmaya başlayarak “Ben Kimim?” sorusuna cevap arayışının birinci eseri olmuştur.

 

Kendini tanı… Delfi’deki Apollo Tapınağında altın harflerle yazan Sokrates’in sözü…

 

Kendini tanıma yolunda bir rehber gereklidir ve Töz’ün için rehber Kur’an’dır. Töz’ün tüm önyargılardan ve dogmalardan kurtulmak için Önsöz’de şöyle diyor: “Başlarken… Neden yaşıyorum bu dünyada?” sorusuna kafamda son noktayı koymak istiyorum artık. Bu işin aslı astarı neyse öğrenmeli ve kendimi kurtarmalıyım. (…) Kendi kurtuluşum için beynimin zincirlerini koparıyorum, sıyrılıp atıyorum bir kenara dogmaları ve önyargılarımı…” “Yeniden doğuş yasası gerçek mi? Şeytan neden Âdem’e secde etmedi?” gibi soruların Töz’ünsel cevapları bu kitapta yer almaktadır… Okur da kendi cevaplarını kendi kendine verebilsin diye…

 

 

Bu kitap bir başlangıçtır. Bu kitabı “Kur’an Rehberliğinde Ezoterizm ve Mitoloji, Tekrar “Ben Kimim?” Sorusu Üzerine” isimli eser izleyecektir. Bu çalışmaların, bu fikirleri paylaşmaya ihtiyacı olan canlara ulaşması ve daha güzel paylaşımlarla devam edebilmek temennisiyle.

 

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 214

Ebat : 13,5 x 21

ISBN: 9786052882078


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!