Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kukla

Kukla

Kukla

9/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Everest Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yıllar sonra karşılaşan iki üvey kardeş. Karanlık güçlerin tetikçisi Doğan... Yaşamın anlamını alkolde arayan eski gazeteci Adnan. Onların yaşamlarından Türkiye'nin yakın tarihi. Gündelik hayatımızı alt üst eden entrikalar, cinayetler, komplolar... Hep sözü edilen ama bir türlü gün ışığına çıkarılamayan o derin devlet. Gizli örgütler, idealist gençler, çıkarcı gazeteciler... Ergenekon'un yıllar önce yazılan romanı.


'Yaşam, kaybetmeyi öğrenmektir... Kaybetme maceramız daha ana karnından çıktığımızda başlar. Hiç emek harcamadan hüküm sürdüğümüz, dünyanın en güvenli, en yumuşak korunağını, ana rahmini kaybederiz önce. Bizden intikam almak için bekleyen dünya, sanki niye çıktın oradan dercesine, gözlerimizi yakan ışıkları, kulaklarımızı tırmalayan gürültüsü, sıcağı, soğuğu, açlığı, kiri, hastalığıyla saldırır üzerimize. Ama biz de öyle kolay kolay pes etmeyiz. Kaybettiklerimizin yerine anında başka bir şey koyarız. Hem cennetimizi yitirsek de o kutsal yerin sahibi olan annemiz bizimledir, üstelik yanında bir de baba verilmiştir emrimize. Dışarıdaki dünyaya alışmaya başlayınca, kaybettiğimiz cenneti hemen unutuveririz. Ancak büyüdükçe, bize gösterilen ilgi günden güne azalır. Azalan ilgi dünyanın bizden ibaret olmadığını gösteren bir uyarıdır aslında. Ama bu uyarıyı görmezden geliriz. Düşler kurar, hayaller uydurur, kaybettiklerimizin yerine yenilerini koyarak dünyayı kendimiz sanmayı, bu güzel yalana kanmayı sürdürürüz."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 690

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 512

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752897403


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Guzel

Yasami sorgulamayi ogreten,her seye supheyle yaklasmanizi saglayan harika bir kitap. Kitapta oldukca fazla olan yazarin ic sesi size olaylara farkli acidan bakmanizi saglayacak.

mükemmeldi..

Son zamanlarda okuduğum en sürükleyici kitaptır. Kitabın son 50 sayfasında ter içinde kaldım, mide ağrısı çekerek okudum. Okumakta çok geç kalmışım.

Sürükleyici değil

Ahmet Ümit’in bu kitabını ofisteki bir arkadaşımın bayıldım bu kitaba yorumu üzerine alıp, okudum. Ben bayılmadım bununla birlikte okumaya değer… Bayılmadım çünkü polisiye kitap okuduğumda merak duygumun fena halde tetiklenmesini ve kitabı elimden bırakamamayı beklerim. Kaç sayfa olduğu önemli değil en fazla 2 günde biter o kitap. Bu kitabı okurken sürekli ara verdim:( Kitabın sonu da büyük bir sürpriz olmadı. Neden okumaya değer dersenizÿ;  konusu ilgi çekici ve okuyana bir şeyler katıyor. Kitap, devlet-mafya-polis üçgeninin çarpık ilişkileri üzerine kurgulanmış bir roman. Bununla birlikte sadece bu ilişkilerin anlatıldığı sıkıcı bir kitap değil. Oldukça ilgi çekici karakterler yavaş yavaş hikayeye dahil ediliyor ve aşk, kıskançlık, başarı-başarısızlık, aile, kardeşlik gibi bir çok farklı konuya da değiniliyor.