Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Köpekler İçin Gece Müziği

Köpekler İçin Gece Müziği

Köpekler İçin Gece Müziği

7/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Vaktin zamanın birinde bir adam tam işte bu yolda yürümeye başlamış. Evi de şurada bir yerdeymiş. Adam yürümüş, yürümüş, ormanda görülecek işleri varmış. Ne işi varmış da bütün günü bu koca ağaçların arasında geçirmiş de havanın karardığının farkına varamamış dersen, onu ben bilemem. Neticede adamın işi varmış; herif akşama kadar çalışmış. Hava iyice zifiri olunca da fenerimi yakayım da evime döneyim, demiş. Dönmüş de. Ama dönünce ne görmüş? Ev başka bir evmiş. Yani, ev aynı evmiş de, anlayacağın, kapıyı tanımadığı biri açmış.

"Hep denir: 'Doğayı çok severim!..' Tanımadan, doğayı uzaktan sevmek olası mı? Doğa 'kimdir'? Doğa 'sever' mi? 'Öç' alır mı? 'Başına buyruk' mudur? Bir 'avcı' kimliğine bürünür mü doğa? Sonra ormanlar, sonra yağmurlar... Ürpererek okudum Köpekler İçin Gece Müziği'ni. Her sözcüğü özenle seçilmiş, dili, anlatımı yalın, duru; gerilimi yüksek; her an gerçekliğe dönüşebilecek bir kara masal!"
-Selim İleri-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 136

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750723223

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Müge Karahan
Karanlık bir fikir

Giorgio Agamben, Nesir Fikri kitabında kesitler halinde ve kendi üslubunca farklı fikirler üzerinde durur. Her biri bağımsız olarak ve defalarca okunabilir parçalardan -daha doğrusu fikirlerden- oluşan kitapta yazar/düşünür, okuruna fikri bir kaynak sağlar; metinler, basitçe okuyanı farklı fikirlere götürür: nesir fikri, ölüm fikri, adalet fikri, hafıza fikri, fikir fikri…
 
Bu kitabı ve böylesi bir fikirler fikrini burada anmaya neden olansa, kurgusu ve türü bağlamında Giorgio Agamben’in kitabından çok farklı olan bir başka metin: Faruk Duman’ın son metni/romanı Köpekler İçin Gece Müziği. Roman gibi kurulmuş olsa da, Duman’ın bu anlatısı, içinden seçilen farklı parçaları bağımsız olarak okuyabilme imkanı sunuyor: İç içe geçmiş gibi, birbirine dolanmış gibi ama düğümü açtığında özgürce yuvarlanıverecek sayfalar, cümleler bütünü.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

bu neydi !

kitabı resmen anlamadım işin kötü yanı anlayabilmek için merak dahi uyandırmadı, 2014 ün en iyi romanları arasında seçilmesinden ötürü merak edip aldım, hayal kırıklığı oldu bir dahada o listelere dayalı kitap almam sanırım.