Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kişisel Ataleti Yenmek

Kişisel Ataleti Yenmek

Kişisel Ataleti Yenmek

Tembellikle Mücadele Kitabı

8/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.
Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.
İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.
Yapmamakla neler kaybettiğinizi ve
yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz.
Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz.
Sizi durduran nedir?
Atalet!

Atalet, isteksizlik ile yorgunluğun, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin 'ortaya karışık' halde bir inşanın ruhunu ele geçirmesidir.

'Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme' ve 'yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme" halleri tipik atalet göstergeleridir.

Bu kitap, ataletli ruh halinden kurtulmak isteyenler içindir. Atalet halini analiz eden ve ataletle başa çıkma yollarını gösteren, Türkçede ilk ve tek kitaptır.

"Tanrı bize iki yuvarlak organ verdi: biri oturmak, diğeri düşünmek için. Başarımız hangisini daha çok kullanacağımıza bağlı.'"
-Ann Landers-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753169493


Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Beklentiye girilmemeli

İlk okuyuşumda atalet sebebiyle yarım bırakmıştım :)Sonra baştan tekrardan okumaya başladım. Kitap genelde ataletin ne olduğunu ve zararlarının farkında olmasını sağlıyor. Ayrıca mükemmel çözümler beklemeyin. Zaten kitabın ilk bölümlerinde "bu kitap sizi ataletin ne olduğunu ve nasıl kurtulmanız gerektiğini anlatacak ve bundan kurtulmanın da size bağlı olduğunu" söylüyor.Ayrıca kitap kendini sürekli tekrarlıyor. Her 10 sayfada bir aynı kelimeler,aynı cümleler. Bir tanımı 10 defa yapmış desek yeridir. Dolayısıyla kitabı 2. kez yarım bıraktım.

TAVSİYE-

Kendinizle ilgili bulabileceğiniz çok şey var...neden yapacak çok iş var ve hepsi öncelikli ve nereden başlamayı bilemiyorsanız...bu size göre bir kitap

Atalet Nedir

İlk okumaya başladığımda atalet yüzünden yarım bırakmıştım :) Daha sonra tekrar okudum. Şunu söyleyeyim bu kitap sizin hangi halde olduğunuzu iyi bir şekilde kavratıyor ama bunu okuduktan sonra ataletten kurtulacağınızı sanmayın.Zaten kitabın ilk sayfalarında "Bu kitap size ataletin ne olduğunu zararlarını ve nasıl kurtulur bunu öğretecek, ataletten kurtulmanız sizin elinizde" diyor. Yani mükemmel bir çözüm beklemeyin. Ufak tefek çözüm önerileri vardı, ayrıca aşağıdaki yoruma katılıyorum; "kitap kendini tekrar ediyor"