Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kırmızı Pazartesi

Kırmızı Pazartesi

Kırmızı Pazartesi

İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü

8/10 - 276 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: İnci Kut
Yayınevi :

Can Yayınları , Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez'in 1981'de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya'da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar'ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli. Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 111

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 111

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750721571


Yorumlar (50)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çok İyi

Marquez gerçekten çok iyi bir yazar, anlatımı her zamanki gibi çok akıcı hiç bir yerinde sıkılmıyorsunuz. Yüzyıllık Yalnızlık'taki bazı karakterlerden bahsetmesi de ayrıca çok hoşuma gitti.

Sayfa sayısı az ve marquez diye okuyun.

Bence okuduktan sonra yürek hoplatacak bir kitap değil. Marquez Nobelli olduğu için reklamdan kazanıyor bu kitap. Bu kitaba taş çıkaracak yüzlerce kitap vardır. Sayfa sayısı az okuyun da aklınıza takılı kalmasın, yoksa değmez bence.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!

Kitabı bitirir bitirmez, benim üzerimde bıraktığı etki soğumadan, yorumda bulumak istedim. Kitap, bilinen ama kimilerinin basiretinin bağlandığı, kimilerinin çeşitli bahaneler üretip, vurdumduymazca davranarak bir  cinayete ortak olmasının hikayesi ama çok çarpıcı,yaralayıcı..Günümüz metropellerinde hergün( duraklarda, bazen metrobüste, sokakta vb.,) görülen kavgalara, cinayetlere, kadın istismarına ses çıkarmayan görmezden gelen insanları anımsattı bana.Çoğumuz bunlara tanııklık ederiz ama bana dokumanasın diye tırıs tırıs uzaklaşır ya oradan ÿ"Susan dilsiz şeytan oluruzÿ" ya işte bu hikayede sadece  Santiago Nasar´ın değil hepimizin hikayesi..