Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kayıp Zamanın İzinde - 2 Cilt

Kayıp Zamanın İzinde - 2 Cilt

Kayıp Zamanın İzinde - 2 Cilt

Çevirmen: Roza Hakmen
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Marcel Proust'un dev yapıtı "Kayıp Zamanın İzinde"nin tümü Delta Dizisinde bir arada...
Delta Dizisi, şık tasarım ve baskısıyla edebiyatın önemli isimlerinin birden fazla kitaba yayılan büyük külliyatlarını ve önemli eserlerini bir arada okura sunuyor.
Zaman'ın peşi sıra sürdürülen yolculuğun tüm halkaları Swann'ların Tarafı'yla, Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde, Guermantes Tarafı, Sodom ve Gomorra, Mahpus, Albertine Kayıp ve Yakalanan Zaman bir arada. Yirminci yüzyıla modern romanın başyapıtlarından biri olarak damgasını vuran bu yapıta "Dev" tanımlaması kadar uygun düşecek başka bir tanım yok herhalde.


I.Cilt 1556 Sayfa
II.Cilt 1592 Sayfa
Sayfa Sayısı: 3148

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 3148

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750818127

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

“Uyuyan kişi, saatlerin akışından, yılların ve dünyaların sıralanmasından oluşan bir halkayla çevrelenmiştir. Uyanırken içgüdüsel olarak bunlara başvurup yeryüzünün hangi noktasında olduğunu, uykuya daldığından beri ne kadar zaman geçmiş olduğunu bir çırpıda okuyuverir; ne var ki sıralamalarda karışıklıklar, kopukluklar olması mümkündür. Gece uykusuzluk çekip sabaha karşı, alışılmışın çok dışında bir pozisyonda, elinde kitabıyla uyuyakalmışsa mesela, havada kalmış olan kolu, güneşi durdurup geriletmeye yeter, uyandığı anda saati bilemez, az önce yattığını zanneder. (...) .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (28)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Ulysses vs kayip zamanin izinde

İkisini de okumus biri olarak ÿ; Ulysses bu kitaptan cok daha ağır bir kitap, oldukca birikim gerektiriyor , özellikle homeros ve shakespeare eserin tamamina sirayet etmis olmasina ragmen özgun bir yapit..ulysses en üst nokta diyebilirim. Ama bu kitap kayip zamanin izinde tam bir şaheser. Okunmasi zor degil ama sabir ve yeri geldikce arastirma gerektiriyorÿ; o dönemin fransasinda dreyfus davasi ulkeyi ikiye bölüyor, bu konuya cok deginiliyor ve unlu ressamlarin tablolari.. Merakli bir edebiyatsever olarak ikisinden de cok sey ogrendim.

Levent Emre Çiçek

Kitabın birinci cildini bitirdim,ikinci cildinde de 1870. sayfasındayım, bence tek kelimeyle şaheser, ama bu kitabı okumaya başlamadan önce iyi bir edebiyat altyapınızın olması gerektiği kanısındayım, çünkü ağır bir kitap. Eğer iyi bir okuyucu değilseniz ya da yeni okumaya başlamışsanız bu kitap sizin gözünüzü korkutabilir, okumadan soğutabilir. Bu kitaptan önce en azından bir Ulysess okunması gerekli diye düşünüyorum. Bu kitap edebiyatın zirvesinde bir yapıt, öyle bir gecede 100 sayfa okunmamalı, sindire sindire, döne döne okunmalı, mesela ben 1. cildi  bir aydan fazla bir sürede bitirdim, evet aynı kitap sürekli elde bazen sıkabiliyor ama yılmamalı ve asla anlamadan aceleyle okunmamalı, muhtemelen bitince başucu kitaplarımdan biri olacak.

Delta Serisi..

Bildiğimiz dünya klasiklerine benzemiyor, oğuz atay, orhan pamuk tarzı yazılmış,(ya da onlar proust gibi yazmış diyelim) hissiyat ve hatırlama üzerine kurulu, nitel ve nicel anlamda doyurucu bir yapıt. ancak brikim gerektiriyor özellikle Rönesans eserleri ve sanatçıları hakkında.. Edebiyatseverlerin okuması gereken bir kitap. Önce delta serisinden edindim ama yazılar ufak ve kağıdı çok ince olduğu için arka sayfadaki yazılar görünüyordu. iade edip 7 kitap olarak aldım. tavsiyem ayrı ayrı alın.