Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Katı Olan Her Şey Buharlaşıyor

Katı Olan Her Şey Buharlaşıyor

Katı Olan Her Şey Buharlaşıyor

Modernite Deneyimi

8/10 - 18 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Bugünün Kitapları Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Marx, Nietzsche ve çağdaşları henüz dünyanın küçük bir parçasının modern olduğu bir zamanda modernliği bir bütün olarak algıladılar. Yüz yıl sonra, modernleşme süreci dünyanın en uzak köşesindeki insanın bile kaçamayacağı ağını üstümüze attıktan sonra ilk modernistlerden öğreneceğimiz çok şey var; kendi çağları değil bizim çağımız hakkında. Onların, gündelik hayatlarının her anında, yaşayabilmek için bütün güçleriyle kavramak zorunda oldukları çelişkileri fark edemez olduk bizler. (...) Onların bakışlarını kendimize maleder, onların perspektiflerinden yararlanarak kendi ortamımıza yepyeni gözlerle bakarsak hayatlarımızda sandığımızdan daha fazla derinlik olduğunu göreceğiz. Dünyanın her yöresinde, bizlerinkine benzer ikilemlerle boğuşan insanlarla ortaklığımızı hissedeceğiz. Ve bu mücadelelerden doğan, çarpıcı zenginlik ve canlılıkta modernist bir kültürle, ancak kendimize maledebilirsek muazzam güç ve sağlık kaynakları barındıran bir kültürle bağ kurabileceğiz. Bakarsınız, böyle geriye gitmek ileri gitmek için bir yol olabilir. 19. yüzyılın modernizmlerini hatırlamak bizlere 21. yüzyılın modernizmini yaratacak görüş ve cesareti verebilir. (...) Dünün modernliklerini kendimize maletmek hem günümüzün modernliklerine yönelik bir eleştiri hem de yarının ve ertesi günün modernliklerine -ve modern insanlara- bir inanç tazeleme olabilir.Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 463

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754703849


Yorumlar (3)

Muhteşem

Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan biri diyebilirim. Modernizm üzerine yazılan bir eser... Ağır bir kitap gibi görünse de anlatımındaki ustalık çok büyük keyif verecektir. Tek kelime ile tavsiye ediyorum :)

Kesin Okunması Gerekir

Okuduğum iyi kitaplardan biri post-modernizmi ve yaşadıklarımızı anlatıyor. Ekonomi dalında okuyan öğrencilerin okuması gereken bir kitap. Marx ve Nietzche'nin yaşadığı koşullara değinen niçin böyle bir hayat seçtiklerini ön gören ve günümüz hayatını anlatan bir eser... İyi ki bu kitabı almışım.

Bugüne kadar gördüğüm en güzel kitaplardan biri. Postmodernizm tartışmalarının yoğunlaştığı şu son yıllarda modernizmin bir savunusu olarak ortaya çıkıyor. İnsanın dünyaya bakışını fazlasıyla değiştiren bir kitap. Özellikle Rus Edebiyatı üzerine olan bölüm çok güzel. Bu bölümü okuduktan sonra Dostoyevski, Gogol, vb. daha iyi anlıyorsunuz. Bence bu kitabı okumadan "Rus Edebiyatını biliyorum" demeyin!