Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Karanlık Öyküler-Altın

Karanlık Öyküler-Altın

Karanlık Öyküler-Altın

Yazar:
Çevirmen: Canan Kim
Yayınevi :

Altın Kitaplar , Meşhur Romanlar Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Stephen King'den daha önce hiç yayınlanmamış ya da yalnızca internet üzerinden ve kaset olarak okuyucuya sunulmuş 14 öykünün yer aldığı yeni bir koleksiyon. Ölüleri, ölmek üzere olanları veya günlük hayatın sıradan dehşetini anlatan 14 karanlık öyküden oluşan bu kitap, King'in yine formunun zirvesinde olduğunu kanıtlıyor. Gerilim yüklü, ürkütücü ve okuyucuyu ilk cümlede esir alan bu öyküler, günümüzün belki de en muhteşem yazarının şaşırtıcı derecede zengin hayal gücünü gözler önüne seriyor.Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2002

Sayfa Sayısı : 463

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752103139

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kıssadan hisse dehşetler!
Onat Bahadır

Merakımızı çeken ancak daha önce hiç okumadığımız bir yazarın, bir roman bir de öykü kitabı konulsa önümüze, çoğumuzun eli önce romana gidecektir. Çok konuşulmuş, tartışılmıştır öykünün daha zor okunur bir tür olduğu. Roman, hikâye dinleme ihtiyacımızı karşılamakta daha mükellef, gündelik hayatın boğuntusundan daha uzun süreli ve manzarası bol bir firar seçeneği sanki...  Mevzu bir de edebiyatın kurgu ayağının öne çıktığı gerilim, polisiye, fantazya gibi türler olunca, okura öykü okutmak daha da zor olabilir.  Ancak bazı yazarlar bu sorunu aşmakta pek zorlanmıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
1408

Kitaptaki bir hikaye dışında diğerleri çok güzeldi. Siyah Giysili Adam'ı okurken sıkıldığımı söyleyebilirim. Hikayelerin hepsi birbirinden güzeli. Oldukça güzel bir kitaptı. King'in ellerine sağlık.

Lunapark Treni

Sıradan öyküler.. Lunapark Treni hariç, o harikaydı. Hayalgücü, korku ve kabus. Tam bir Stephen King öyküsü..

Karanlık Hikayeler

King hikaye yazmayı hiçbir zaman bırakmadı çok da iyi etti. Adamın kafası vızır vızır habire fikir üretiyor ve yılın 360 günü yazıyor. Bu kitaptaki hikayeler de güzel. Hepsini çok beğenmemekle beraber King´in hayal gücünü fazlasıyla çalıştırdığı bir kitap olmuş. King yazınca da okunmaz mı hiç?