Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kara Kitap

Kara Kitap

Kara Kitap

8/10 - 44 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Galip, çocukluk aşkı, arkadaşı, amcasının kızı, sevgilisi ve kayıp karısı Rüya'yı karlı bir kış günü İstanbul'da aramaya başlar. Çocukluğundan beri yazılarını hayranlıkla okuduğu yakın akrabası gazeteci Celâl'in köşe yazıları, bu arayışta ona işaretler yollayacak ve eşlik edecektir. Okuyucu, bir yanda her bacası, her sokağı, her insanı başka bir esrarlı âlemin işaretine dönüşen İstanbul'da Galip'in araştırmalarını ve karşılaştığı kişileri izlerken, bir yandan da bu araştırmaları değişik işaretler ve tuhaf hikâyelerle tamamlayan Celâl'in köşe yazılarıyla karşılaşır. Eski cellatların hikâyelerinden Boğaz'ın sularının çekileceği felaket günlerine, kılık değiştiren paşalardan kültür tarihimizde kalmış esrarlı cinayetlere, karlı gecenin aşk hikâyelerinden yüzlerimizin üzerindeki anlamın sırlarına, İstanbul'un ücra ve karanlık köşelerinden gülünç ve tuhaf kişilerine, yakın tarihimizden günlük hayatımızın unutulmuş ve şaşırtıcı ayrıntılarına kadar uzanan bu araştırma Galip'i hem kayıp karısına, hem de hayatımızın içine gömüldüğü kayıp esrar doğru çekecektir.

"Zengin, yaratıcı, modern bir ulusal destan."
-The Sunday Times, İngiltere-

"Pamuk Kara Kitap'la, romanın bir edebi tür olarak hâlâ hayatta olduğunu, hâlâ bir potansiyeli ve geleceği olduğunu kanıtladı. Bunları yapan biri ne zamandır çıkmıyordu."
-Nobel Komitesi Başkanı Horace Engdahl-
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 476

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 476

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750826139


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
köşe yazarı celal

özellikle celal in bölümleri çok iyi . ´HEPİMİZ O´NU BEKLİYORDUK´ bölümü dostoyevski nin büyük engizisyoncusunu hatırlatıyor.

pamuk

Türkçe yazılmış en iyi roman. açık ara hem de

Şaheseri bence

Ah Alaaddin nişantaşında ufacık bir büfe ülkenin döneminin alışkanlıklarını nasılda anlatıyor. Konyalı ailenin mirasları parçalanmasın diye birbirleriyle evlene evlene her biri birbirine benzerken.. Bedri ustanın heykelleri de -tıpkı Alaaddinin dükkanı gibi- heykelleri canlanarak dönemin insanları anlatması mı. tavırların hareketlerin bu denli güzel anlatarak - dolmuşta para uzatırken yere düşen demir paranın halkalar çizerek yuvarlanışını seyrederken yüzünde beliren oyuncu ifadesini severdim- bizi de ona aşık edeceğini düşündün mü?   ne kadar konuşulsa az bu kitap üzerine nobel ödülününü almasında ki en önemli yapıtı bence