Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Kar

Kar

Kar

7/10 - 57 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kitap, 2002 yılında ilk olarak İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Kitabın yayıncılığını 2013 yılından itibariyle YKY (Yapı Kredi Yayınları) üstlenmiştir.


Kitap 2005 yılında Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’a “Prix Médicis Etranger” ve 2006’da ise “Le Prix Méditerranée étranger” Ödülü’nü kazandırmıştır.


Kitapta geçen hikayede Ka adında bir şair ve köşe yazarının Kars ilinde gerçekleşen kadın intiharlarını çalıştığı gazetedeki köşesinde yazmak amacıyla soğuk bir kış ayında Kars iline araştıma yapmaya gitmesiyle başlamaktadır.


Orhan Pamuk, kitapta bir çok toplumsal konuya değinmiştir. Orhan Pamuk’un toplumsal gerçekçiliği mistisizmle harmanlayarak ortaya koyduğu bu eser, Türkiye’nin postmodern edebiyat örneklerinden biri olarak değerlendirilmektedir.


Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 464

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750825910


Yorumlar (1)

Pamuk Klasiği

Elbette Orhan Pamuk, anadilimizde yazan en büyük romancı ve "romancı" sıfatına en çok yaraşan edebiyatçımızdır. her romanında olduğu gibi bu roman da sırtını biraz modernizmin karmaşık ve basit zekalı, basit düşünen ve zihnini ısrarla kullanmayan -ki Türkiye gibi sanatta geri kalmış ülkelerde yığınları oluşturanlardır- basit okurları bıktıracak ve ÿ"anlaşılmıyorÿ" gibi basit eleştirelere mahal verecek derecede derin ve gizemli bir anlamın peşinde koşan ve bu anlamı, doğu ile batı arasında sıkışmış bir toplumun tüm ruhunu en derinlerine kadar inceleyerek bulmaya çalışan, aynı zamanda kuvvetle de postmodern tekniklerle, oyunlarla ve bilmecelerle de bezenmiş en nitelikli siyasî romanımızdır. estetik görüşlerden zerre anlamayan ve ısrarla gerçek sanatı ve edebiyatı yaftalayıp, niteliksiz, basit, derine inememiş ucuz romanlardan hoşlanan -bu romanlar genelde çoksatanlar listelerine gizlenmektedir- basit okura hiçbir surette hitap etmez Kar. kitaba ve yazara önyargıyla yaklaşanlar, elif gibi sevmek, sabah uykum, kahraman tazeoğlu romanları, ayşe kulin, canan tan, elif şafak okuyabilirler. hem onların anlaşılmamak gibi sorunları yoktur. basiti herkes anlayabilir neticede.