Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kaç Zil Kaldı Örtmenim?

Kaç Zil Kaldı Örtmenim?

Kaç Zil Kaldı Örtmenim?

9/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Diyarbakır'ın küçük bir kasabasına atanan yirmi üç yaşında bir öğretmen...

İstanbul'daki güvenli evinde, televizyon haberlerinde seyrettiği "uzaktaki köy"de yeni bir hayata başlıyor. O köyün ne dili tanıdık ne de alışkanlıkları. Bu yeni dünyanın içinde ona rehberlik edenler ise otuz iki küçük çocukla bir büyük aşk... Filiz Aygündüz'ün samimi anlatımıyla farklılıkları, kimlikleri, dili, ölümü ve hayatı sorguladığı Kaç Zil Kaldı Örtmenim?, Türkiye'nin en önemli meselelerinden birine siyasetin değil, insan öykülerinin içinden bakıyor.

"Duyduğum ilk Kürtçe kelime 'gel' anlamına gelen 'were'... Kafa karışıklığı. Ne yani, burada insanlar, anlamadığım bir dilden mi konuşuyor? Birkaç saat önce yerliyken birkaç saat sonra yabancıydık; aynı ülkenin sınırlarında. Sırf insanlar anadillerini konuşuyorlar diye" Tuhaf bir kızgınlık duyuyordum. Anlamamaktan. Dilin yoksa yalnızmışsın meğer."Sayfa Sayısı: 210

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 210

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051119205


Yorumlar (2)

Çok beğendim!

Prens Prensesi Sevmedi´yi daha önce okumuş ve etkilenmiştim. O yüzden bu kitabına da yöneldim yazarın. İyi ki de öyle yapmışım, su gibi akan çok etkileyici bir roman. Okurken gözlerinizi doldurabilen hassas bir anlatıma da sahip. Çok beğendim.

öğretmenler çok şey bulacak

Doğuya atanmış bir öğretmen olarak yıllar sonra olsa bile ortak çok nokta buldum... Hikaye değerli. Özellikle bayan öğretmenler severek okuyor.