Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


J.R.R. Tolkien'den Hobbit Resimleri (Kutulu-Numaralı Özel Baskı)

J.R.R. Tolkien'den Hobbit Resimleri (Kutulu-Numaralı Özel Baskı)

J.R.R. Tolkien'den Hobbit Resimleri (Kutulu-Numaralı Özel Baskı)

6/10 - 8 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: M. Boran Evren
  • Bu üründe kargo bedava!..

J.R.R. Tolkien Hobbit'i yazdığında, belli bir seviyede başarıya ulaşmış amatör bir sanatçıydı. Kitabı henüz taslak aşamasındayken onun için illüstrasyonlar çizmişti. İlk Hobbit baskısı; yazarı tarafından çizilmiş on adet siyah beyaz resim, iki harita, cilt ve şömiz tasarımlarıyla beraber basıldı. Sonrasında, en iyi eserlerinden birkaçını oluşturan beş adet renkli çizim daha yaptı.

Hobbit'in yayımlanışının 75. yılını kutlamak üzere, yazarın bu metin için kendisi tarafından çizilmiş tüm eserleri J.R.R. Tolkien'den Hobbit Resimleri kitabında bir araya getirildi. İlgili resimler, yüzden fazla eskiz, çizimler, boyamalar, haritalar ve planların ön çalışmaları, alternatif versiyonları ve deneysel tasarımları, çizimlerin son halleriyle beraber bu kitapta okuyucuyla buluşuyor. Bu görsellerin bazıları ilk kez, bazıları ise renkli çizimleriyle ilk kez yayımlanıyor.

J.R.R. Tolkien'den Hobbit Resimleri, Tolkien hakkında önde gelen uzmanlardan olan Wayne G. Hammond ve Christina Scull tarafından hazırlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 144

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053753421


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!