Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İsmail

İsmail

İsmail

Yayınevi :

Everest Yayınları , Roman Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Tarihçi kimliği ve Alevilik üstüne yaptığı kapsamlı araştırmalarla tanındığı kadar romancılığıyla da büyük beğeni toplayan Reha Çamuroğlu'nun çok konuşulan romanı İsmail Everest Yayınları'ında.
İsmail, okuru on beşinci yüzyılın dünyasına götürüyor. Şah İsmail'in doğumuyla başlayan olaylar, bir tarikatın devlete dönüşmesi ve yaşanan kanlı süreç... İsmail, hayatın akışının kırıldığı noktalardan birinde, belirleyici bir ismin öyküsü olduğu kadar, tarihin yeniden yazıldığı bir süreci de dile getiriyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 349

Baskı Yılı: 2014


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 415

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 415

İlk Baskı Yılı : 2005

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752895263


Yorumlar (1)

Şah İsmail´in bakışıyla...

Bu kitabı, yine Reha Çamuroğlu´a ait Son Yeniçeri kitabını okuduktan sonra okudum ve yine çok beğendim. Yazar Son Yeniçeri kitabında yaptığını burada da yapıyor ve bizim hep Osmanlı ağzından dinlediğimiz bir döneme ve olaylara bu sefer de Şah İsmail´in penceresinden bakıyor. Bazılarının iddia ettiklerinin tersine bu kitapta hiç bir taraf tutma ve ön yargı görmedim. Tam tersine bence tarihi ve olayları tamamen tarafsız olarak yorumladığını düşünüyorum. Bir çırpıda okudum ve çok keyif aldım. Tarihi roman tutkunlarına kesinlikle tavsiye ederim.